GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Gerçekçiliğe Yeni Bir Çağrı: Salgın Günlerinde Felsefe

Bugün gerçekliğin tam ve kesin bir açıklamasını verme amacıyla yola çıkan bir yaklaşımın giderek gerçekliği izah gücünü yitirip bizzat gerçekliğin kendisini ilga ettiğini görüyoruz. COVID-19'un diğer salgınlar kadar farkat onlardan daha güçlü bir şekilde bizi gerçeklik, insan, tanrı ve toplum üzerine yeniden düşünmeye sevk etmesinin nedeni, modern dünyayı kuran anlayışın gerçekliği hurafelerden arınmış bir şekilde gösterme amacıyla çıktığı yolda gerçekliğin kendisini bir hurafe haline getirmiş olmasıdır. 

Tam da bu vaziyet içinde, sanl bir görüntüsüyle takas ettiğimiz gerçekliğ yeniden hatırlamamız ve yaptığımızbu kötü alışverişin sonuçlarıdan dersler çıkarmamız gerekiyor. Düşüncemizi bütüncül bir şekilde gerçekliğe, onu kuran ilkelere ve insanın bu ilkelerle  münasebetine yöneltmeye davet eden bu kitap, tam da böyle bir yönelişin, çıkarılacak dersler için iyi bir başlangıç olduğunu söylüyor. 

Katkı Sunanlar:

İhsan Fazlıoğlu, Tahsin Görgün, Ayhan Çitil, Ömer Türker, Rıdvan Şentürk, Kasım Küçükalp, Ahmet Dağ, İbrahim Bahçi, Latif Karagöz, Yaylagül Ceran Karataş, Esra Kartal Soysal, Kamuran Gökdağ.

Özellikleri:
Sayfa Sayısı: 376 Sayfa
Baskı Yılı: Eylül, 2021
 
Yayın Yönetmeni:
Yusuf Temizcan
Yayına Hazırlık:
Mehmet Beydemir