GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM Bülten 7

EDİTÖRDEN

12 yıldır aynı şevk ve heyecanla akademik zeminde sağlam adımlarla ilerleyen İlmi Etüdler Der-neği, geçmişi sağlam bir temel üzerine inşa edilmiş, geleceği aydınlık genç ilim sevdalılarına ka-pılarını açmaya ve yürümeye koyuldukları zorlu yolda onlara destek olmak için çalışmaya devam ediyor. Sosyal bilimlerin her alanında hem ulusal hem uluslararası dinamik ve donanımlı eğitim-ler, sempozyumlar, kongreler, atölyeler düzenleyerek akademinin birçok alanında öncü faaliyetler gerçekleştiriyor.

İLEM bir dönem boyunca sarf edilen yoğun çabanın bir özeti olan elinizdeki bu bülten her zaman olduğu gibi yeni sayısında da gerçekleştirmiş olduğumuz birbirinden değerli faaliyetleri içerisinde barındırıyor.

Heyecanlı, telaşlı, kimi zaman yorucu ama kesinlikle çok verimli bir dönemi daha geride bıraktık İLEM olarak. Yine kıymetli hocalarımız bizlerle oldu, tüm özverileri ve tüm sevecenlikleri ile ders-lerimize, atölyelerimize, okuma gruplarımıza can verdiler. Hayatlarını ilme adamayı seçmiş ve bu uğurda durmaksızın çalışan gayretli akademisyen adaylarımız bu dönemde de İLEM dersliklerini, konferans salonlarını hınca hınç doldurdular. Birbirinden kıymetli ve farklı onlarca kitap rafları-mıza koyulup alındı, hareketli kritikler eşliğinde dağarcıklarımıza nadide katkılar sağladı. Kon-feranslarımız, seminerlerimiz, çalıştaylarımız bu dönem de heyecanla gerçekleştirildi ve onlarca kitaba dönüştürülerek kalıcı hale getirildi. İLEM olarak bizler de bu yoğun, en önemlisi arzulu talebe karşılık daha da aşkla ve istekle işlerimize sarıldık ve bugün sizlere dopdolu bir bülten daha hazırlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Yeni dönemlerimizde de aynı heyecanla çalışmalarını sürdürecek olan İLEM, ilkesinden ödün ver-meden hep daha iyiyi arayan dersler, atölyeler, konferanslar düzenlemeye, akademik platforma dinamizm katan kongreler ve sempozyumlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.

2014 Güz döneminde hayat bulan etkinliklerimizin detaylarını bulabileceğiniz bültenimizle siz-leri baş başa bırakıyoruz.

Hayırlara vesile olması ümidi ile…


Özellikleri:

2014- YIL:3 SAYI:7

Kategori:
Diğer