GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Yazmak Değerlidir. Niçin?

Konuşmacı: Necdet Subaşı

Yazar, sosyolog Necdet Subaşı, İLEM Eğitim Programı Kapanış Konferansı ve Mezuniyet Programında yazma eylemini değerli kılan anlam üzerine bir konuşma yapacaktır.”

2002 yılından bu yana yürütmekte olduğu eğitim programı ile nitelikli ilim talebelerinin yetişmesine vesile olan İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ilmi, geleneğin birikiminden yorumlayarak, yeni bir hayat nizamı için gerekli bilgi ve birikimi oluşturmayı hedeflemektedir. Bu gaye ile uzun yıllar sürdürülen İLEM Eğitim Programı bu yıl 17. dönem mezunlarını veriyor.

İLEM, her yıl Mayıs ayının ilk haftasında üç yıl süren İLEM Eğitim Programını tamamlayan öğrencilerin mezuniyetlerinin gerçekleştiği hem de kapanış konferansının icra edildiği bir kapanış ve mezuniyet programı düzenlemektedir. Bu seneki Kapanış Konferansında yazar ve sosyolog Necdet Subaşı, “Yazmak Değerlidir. Niçin?” başlığı çerçevesinde yazma eylemini içkin donanım ve değer gibi unsurlarla birlikte ele alarak, okuyucunun kalem ve metinle kurması gereken ilişkiye dikkat çekerek yazma eyleminin değerini gerekçelendirmeye çalışacaktır. Subaşı, yazma fiilinin esrarengiz gücünü ve beraberinde getirdiği ağır sorumluluklara da değinecek olup yazma eylemini nelerin değerli kıldığı üstüne konuşmasını sürdürecektir.

 

Konferansın akabinde mûsikî dinletisi olup daha sonrada İLEM Eğitim Programı’ndan mezun olmaya hak kazanan öğrencilere mezuniyet belgeleri verilecektir.

İLEM Eğitim Programı 2017-2018 Kapanış Konferansı ve Mezuniyet Programı 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 14:00'te Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleşecektir.

Tarih Başlangıç Bitiş Yer
05 Mayıs 2018 14:00 16:00 Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi