GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

19 Kasım 2018Uluslararası öğrenciler, Sosyal Bilimler Kongresi’nde Buluşuyor

4. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi, İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) organizasyonu ile, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde 22-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin akademik donanımlarının artırılması, entelektüel birikimlerine katkı sağlanması ve kendilerini geliştirme fırsatları sunulması oldukça önemlidir.

Bu kapsamda, uluslararası öğrenciler için hâlihazırda yürütülen faaliyetlere ek olarak ülkemizde Sosyal Bilimler alanında öğrenim gören uluslararası lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarını sunabilecekleri, bilgi paylaşımında bulunabilecekleri, çeşitli atölyeler ve farklı etkinliklerle ortak çalışmalar üretebilecekleri bir akademik ortamın temin edilmesi amacıyla "Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi" düzenleniyor.

4. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi bu yıl, 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında YTB ve İLEM işbirliğiyle, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Program 22 Kasım’da özel bir panelle başlayacak. İLEM Yönetim Kurulu Başlanı Dr. Süleyman Güder’in moderatörlüğünde yürütülecek panelde; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar Türkiye’de Yükseköğrenimin Uluslararasılaşma Vizyonu” başlıklı konuyu tartışacak.

Üç gün sürecek kongrede, 46 ülkeden 100 katılımcı; Tarih, Edebiyat, Felsefe, Hukuk, İlahiyat, İktisat, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Psikoloji, Bölge Çalışmaları gibi alanların yanı sıra sosyal bilimlerin diğer bilim dallarına ait tebliğlerini sunacak. 

Program ile ilgili detaylara uokongresi.org adresinden ulaşabilirsiniz.