GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Sunar:' Felsefi Zeminin Oluşması İçin'

İktisadi çalışmalarda bakış açılarının gelişmesi için felsefi zeminin gelişmesi için bu atölyeyi gerçekleştiriyoruz.

Birçok ülkeden alanında uzman katılımcı ile gerçekleştirilen İslam İktisadı Atölyesinin Aşılışında konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Lütfi Sunar, gerçekleştirilen atölye ile ilgili olarak önemli tespitlerde bulundu.

1970'lerden sonra İktisadi alanda yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesinin yapılacağını belirttiği atölye çalışması ile ilgili olarak Sunar, uzmanların bir araya gelerek gerçekleştirdikleri bu atölye çalışması fikri teatilerine imkan vererek yeni çalışmalara fırsat vereceğini belirtti.

İktisadi alanda yapılan çalışmalara eleştirel bir bakış açısı kazandırmak istediklerini belirten Lütfi Sunar, gerek Türkiye'deki gerek Türkiye dışındaki çalışmalara katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Atölyenin hazırlanma sürecine de değinen İlmi Etüdler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İGİAD (İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği) ile iktisadi alanlarda birçok çalışma yaptıklarını dile getirdiş. Sunar konu işle ilgili olarak daha önce yaptıkları çalışmaların felsefi zeminde fikir alışverişlerinin gerçekleşeceği bir çalışmaya ihtiyaç duyulması üzerine bu Atölyenin temellerinin atıldığını belirtti.

Lütfi Sunar İslam İktisadı Atölyesi kapsamında yapılacak olan çalışmaların tüm İslam alemi için hayırlı olmasını diledi.