GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Psikolojide Yeni Eğilimler

Konuşmacı: Halil Ekşi

İLEM'in akademi dünyasının nabzını tutmaya yönelik özgün bir çalışma olarak başlattığı Yeni Eğilimler Seminerleri gerçekleşti.

Temel disiplinlerdeki gelişmelerin yanı sıra bu gelişmelerin istikametinin irdelendiği seminerin bu bölümünde de kritik öngörülerde de bulundu.

Disiplinler arası ilmî-akademik zemini oluşturmak adına yürütülen bu seminerlerin dokuzuncusu Prof. Dr. Halil Ekşi tarafından sunulan Psikolojide Yeni Eğilimler başlıklı seminer ile gerçekleştirildi.

Halil Ekşi seminerde 19. yüzyılın sonu itibariyle ortaya çıkan ve modern bir bilim olarak değerlendirilen Psikoloji bilimi ele alacak. Psikoloji biliminin diğer sosyal ve beşeri bilimlerle olan ilişkisini irdeleyecek olan Prof. Dr. Ekşi, disiplinin tarihsel süreçteki değişim ve dönüşümüne de değindi. Ayrıca öne çıkan kuramsal ve metodolojik yaklaşımlara ve bunları ortaya çıkaran sosyo-ekonomik etkenlere de değindi. Bu seminerde Psikoloji alanındaki güncel eğilim ve yönelimler de ele alınarak, disiplinin gelecekte alabileceği biçimler de tartışıldı.

DEĞERLENDİRME YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

Tarih Başlangıç Bitiş Yer
11 Kasım 2012 18:00 İLEM Konferans Salonu