GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Mescid-i Aksa'yı Niçin Seviyoruz Sunumu Gerçekleştirildi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) üyeleri İbrahim Halil Üçer’in sunumuyla, Nebiler diyarı Kudüs'e yaptıkları ziyaretin izlenimlerini paylaştılar.

Müslümanlar olarak ilk kıblemiz olan, Rasulullah'ın (s.a.s) "gözümün nuru" dediği Namazı bizlere getirdiği Miraç mucizesinin gerçekleştiği ve bağrında nice peygamber ve şühedayı ağırlayan şerefli mekân Mescid-i Aksa'yı niçin sevdiğimiz ve sevmemiz gerektiğini anlatan Üçer, Mesci-i Aksanın sadece bir Filistin mücadelesi olmadığını bir ümmet mücadelesi olduğuna vurgu yaptı.

Üçer, sunumunda Mescid-i Aksa için yapılan bir çok sloganda kaldığını ancak Filistinlilerin ve Mescid-i Aksadakilerin mücadeleyi yaşamlarının her noktasında yaşadıklarına dikkat çekti.

Üçer sunumunda Mescid-i Aksa ve çevresinde yaşanmış olan çok önemli hadiselere de yer vererek oradaki mücadelenin derinliğine ilişkin değerlendirmelerini de katılımcılarla paylaştı.

İbrahim Halil Üçer’in sunumunun akabinde ise Kudüs ziyaretini gerçekleştiren diğer katılımcılara söz verildi. Duygulu anların yaşandığı sunumda mübarek toprakları ziyaret edenler gözlemlerini ve düşüncelerini paylaştılar.