GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Kültür ve Medeniyet Gezisi Edirne'de Gerçekleştirildi

İLEM Eğitim Programı her yıl kültür ve medeniyet gezileri kapsamında düzenlemiş olduğu şehir gezilerini bu sene serhat şehri olan Edirne’ye yaptı.

Gezi, kademe programına devam eden öğrenciler, mezunlar, danışmanlar ve mütevelli heyetinden üyeler ile birlikte toplamda 95 kişinin katıldığı gezi, 29 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi.

Şehrin tarihi ve kültürel mekanları tecrübeli rehberler eşliğinde gezilirken, Edirne Müdafii Şükrü Paşa Anıtı ve Tabyasının ziyareti ile başlanan geziye, Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Kırkpınar Er Meydanı, Adalet Kulesi, Beyazıt Külliyesi, Şifahane, Ali Paşa Çarşısının gezilmesinden sonra son olarak Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camiinde gezilmesi ve yatsı namazının ihyasından sonra İstanbul’a dönüldü.

Katılımcılar gezi ile birlikte ilkçağlardan beri yerleşim yerlerinin olduğu ve Osmanlı Devletinin Rumeli’ye geçmesinde önemli bir yeri olan şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını görme imkanı elde ederken gezinin katılımcıların aralarındaki uhuvvet bağının artmasına vesile olması temenni edilmiştir.