GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

IV. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Başladı

14-17 Mayıs tarihlerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan IV. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Bilal Kemikli’nin “Edebiyat ve İlim” başlıklı açılış konferansı ile başladı.

IV. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, Kütahya Yeni Kültür ve Ticaret Merkezinde gerçekleştirilen açılış konferansıyla başladı. VI. TLÇK açılış programı Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

İlmi Etüdler Derneği, Dumlupınar Üniversitesi ve DPÜ İslam Medeniyetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile düzenlenen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), açılış programında, DPÜ İslam Medeniyeti Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Rifat Türkel, İlmi Etüdler Derneği Başkanı Lütfi Sunar, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Turan Karataş, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, kongreye dair dilek ve temennilerini ifade eden açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarının ardından Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Bilal Kemikli tarafından “Edebiyat ve İlim” başlıklı açılış konferansı gerçekleştirildi. Genç akademisyenlere Edebiyat ve İlim ilişkisini derinlikli bir şekilde anlatıldı.

Gerçekleşen açılış konferansının ardından gerçekleştirilen musiki dinletisi ile açılış programı sonlandırıldı.