GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İnsan Ve Toplum Dergisi Yayın Hayatına 'MERHABA' Dedi.

İlmi Etüdler Derneği'nin öncülüğünde yayın hayatına başlayan hakemli dergi 'İnsan ve Toplum' entelektüel kamuoyunun karşısına çıktı.

İnsan ve Toplum dergisi sunuş yazısında disiplinlerin sınırlarını aşacak ve sosyal ve beşerî bilimlerin tüm disiplinlerini kapsayacak bir bakış açısının eksikliğini tamamlama gibi hedeflerinin olduğunu ortaya koyuyor.

Altı ayda bir yayınlanacak akademik dergi olan İnsan ve Toplum hem Türkçe hem de İngilizce makalelere yer veriyor. Makalelerin yanı sıra değerlendirme yazılarını da önemseyen İnsan ve Toplum Dergisi'nde sosyal bilimlerin farklı alanlarından yazılar göze çarpıyor.

İnsan ve Toplum Dergisi'nde Berat Açıl'ın Yazınsal Etik ve Politika: Bilge Karasu Romanına Konuksever Bir Yaklaşım, M. Burak Özdemir ve Fatih Durgun'un Antikitenin Öğrettikleri: Yeni Çağ Avrupa Düşüncesinde Yeni Stoacılık, Hasan Karataş'ın 1545-1548 Yılları Arasında Para Vakıfları Polemiği:Kanuni Süleyman Döneminde Hukuki Bir Polemiğin Anatomisi, Yunus Kaya'nın Küreselleşme ve İktisadi Entegrasyon Bağlamında 2000 Sonrasında Türkiye Ekonomisi adlı dört makale bulunuyor. Değerlendirme yazılarının yer aldığı bölümde ise Ali Kaya'nın Pasif Devrim: İslâmî Muhalefetin Düzenle Bütünleşmesi'nden İbrahim Halil Üçer'in Unity, Identity and Explanation In Aristotle?s Metaphysics?ine kadar birbirinden farklı muhtevaya sahip on bir yazı bulunuyor.

İnsan ve Toplum Dergisi hakkında daha fazla bilgi almak için www.insanvetoplum.org adresini ziyaret edebilir ve editor@insanvetoplum.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.