GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İnsan ve Toplum Dergisi 9. Sayı Yazı Çağrısı

İlk sayısını Haziran 2011'de çıkaran İnsan ve Toplum, yılda iki kez yayımlanan, hem Türkçe hem de İngilizce yazılara yer veren hakemli bir dergidir. Her sayısıyla olduğu gibi özel sayı ve dosyalarla da bir kaynak eser sayılabilecek olan İnsan ve Toplum, 2015 yılı Haziran ayında yayımlanacak 9. Sayısı için katkı beklemektedir.

İnsan ve Toplum, disiplinler arası araştırmaları teşvik etme amacından hareketle, sosyal, beşeri ve dini ilimler alanında yapılan tüm özgün ve eleştirel çalışmaları yayımlamayı kendisine ilke edinmiştir. Dergide, makalelerin yanı sıra değerlendirme makaleleri ve kitap değerlendirmelerine yer verilmektedir (Değerlendirme yazısı yazım kuralları için tıklayınız). 

İnsan ve Toplum, İnsan & Toplum EBSCO, Index Islamicus, CSA Sociological Abstract, CSA Worldwide Political Science Abstracts, CSA Social Services Abstracts, Ulrichs, Directory of Open Access Journal (DOAJ), ASOS, Citefactor ve ULAKBİM indekslerince taranmaktadır.

İnsan ve Toplum’un dokuzuncu sayısı için yazı son kabul tarihi 30 Mart 2015'dir. Yazılar derginin web sitesi üzerinden makale gönderme sistemi aracılığıyla gönderilmelidir. Yazım kuralları için Yazar Bilgilendirme Kılavuzu’nu inceleyebilirsiniz.

Bilgi ve İletişim

Nuriye Kayar

Yayın Sekreteri

 

E-posta:   bilgi@insanvetoplum.org

Tel:          +90 216 310 4318

Web:        www. insanvetoplum.org

Adres       İnsan ve Toplum Dergisi

                 Sultantepe Mah. Cumhuriyet Cad.

                 Fıstıkağacı İş Mrk. No: 39/2

                 34674 Üsküdar İstanbul Türkiye