GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLKE Gönüldaşları Camia İftarında Buluştu

İLKE çatısı altında bulunan İktisâdi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD), İlmi Etüdler Derneği (İLEM), Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) mensuplarının aileleriyle iştirak ettikleri iftara, eğitim ve akademi dünyasından da çok sayıda davetli katıldı.

Okunan Akşam Ezanın ardından kılınan namazlara başlayan camia iftarında kardeşlik ve muhabbetin hakim olduğu bir atmosferde davetliler oruçlarını açtı. Ramazan-ı Şerif ayının bereketi birlikte müşahade edildiği ortamda iftarlarını yapan davetliler hep birlikte ettikleri yemek duasıyla manevi birlikteliğin en güzel anları beraber temaşa ettiler.

Sunumlarının ardından konuşan İLKE Yönetim Kurulu Başkanı Davut Şanver İLKE çatısı altında bulunan kurumların yapmış olduğu çalışmalardan duyduğu memnuniyetini dile getirerek başladı.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Şanver, Suriye’de iki yıldır süren kanlı mezhep savaşının biran önce bitmesini Müslüman’ın kanının Müslüman’a helal olmadığını böyle bir konuda herhangi bir tarafı destekleyemeyeceklerini söyledi.

Mısır’da gerçekleşen darbenin devrim olarak sunulmasının, Müslümanların demokrasi adına Batı dünyasının çifte standardı ile karşı karşıya kaldığını belirten Şanver, Türkiye’de gerçekleşen Gezi olaylarının da dünyada yaşanan olaylara Türkiye’nin ses çıkarmaması için yapıldığını belirterek henüz bu sürecin bitmedinin Müslümanların hazırlıklı olması gerektiğine vurgu yaptı.Şanver İLKE ve çatısı altında bulunan kurumların mensuplarıyla beraber iftarda bulunmalarının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

İLKE, İGİAD, YEKDER ve İLEM’in  yıl içerisinde çıkarttığı  dergi ve kitapların hediye olarak verildiği iftar programı yapılan konuşmaların ardından kılınan teravih namazıyla sonaerdi.

İftar programında çocuklarda ayrıca düşünülmüştü. Birdir Dergisinin animatörleri eşliğinde keyifli dakikalar geçiren çocuklar birlikte eğitici ve öğretici etkinlikler gerçekleştirdiler. Birdirbir Dergisi bir de çocuklara hediyeler dağıtarak onların süpriz mutluluklar yaşamalarına da vesile oldu.