GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM'de Proje Yazımı Eğitimi Gerçekleştirildi

İLEM Eğitim Programı’yla lisans öğrencilerine, İLEM İhtisas Programı ile lisansüstü düzeyde çalışma yapanlara akademik birikimler sunan İLEM, tertip etmiş olduğu özel eğitimler ile de katılımcıların akademide daha sağlam adımlar atabilmesine destek sağlıyor.

Aynı kapsamda organize edilen ve uygulanan bir diğer eğitim de “Proje Yazımı Eğitimi” oldu. Eğitimde katılımcılara, günümüzde birçok araştırmacının, çalışmalarına maddi destek sağlama noktasında en mühim adım sayılabilecek “projelendirme” safhasıyla ilgili önemli hususlar anlatıldı. Ayrıca "proje" kavramını tanıması, mahiyetini kavraması ve örnek projeleri inceleyerek müstakil bir proje ortaya koyabilmesi amaçlandı.

Eğitim süresince proje ve proje yazımının temel kavramlarından bahsedip, sonrasında bunları derinlemesine açıklayan Kurt, neredeyse her başlığı şahsi tecrübeleriyle renklendirmiştir.

Ali Cihan Kurt'un kavramların ehemmiyetine dikkat çekerek, hazırlık safhasında altı doldurulmamış bir tek başlığın, en ufak bir hata/eksikliğin projenin tamamına olumsuz yansıyacağını altını çizerek belirtmiştir.

Proje hazırlamanın temel mantığının, destekleyici kurumların vizyonlarına uygunluk sağlamak olduğunu defalarca vurgulayarak “Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK, AB vb.” kurum kuruluşların proje destekleri hakkında bilgi veren Kurt, katılımcılarla örnek proje uygulamaları da yaptırdı.