GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM Yaz Akademisi Başvuruları Başladı

İstanbul’dan Anadolu’ya İlim Köprüsü; İlmi Etüdler Derneği’nin (İLEM) İstanbul dışında lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği İLEM Yaz Akademisi başvuruları başladı.

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) uzun yıllardır İstanbul’da eğitimlerine devam eden lisans öğrencilerine yönelik yürüttüğü eğitim programını bir hafta sürecek İLEM Yaz Akademisi ile Anadolu’daki öğrencilere açıyor. Anadolu’nun çeşitli üniversitelerinde eğitimlerine 3 ve 4. sınıfta devam eden lisans öğrencilerini bir araya getirecek olan programla İLEM; fikri, tarihi, sosyolojik, felsefi ve dini meselelere dair temel konuları konuşarak, Anadolu’dan gelecek ilim yolcularına ilmi & fikri birikim ve tecrübesini aktarmayı istemektedir. Günümüz Meseleleri Karşısında İslam Düşüncesi teması ile birincisini gerçekleştireceği programda farklı disiplinlerden hocaların vereceği dersler ile tarih ve topluma dair bir kavrayış kazandırmayı, İslam ilim ve düşünce geleneğini tanıtmayı ve güncel problemlere karşı farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir. 17- 24 Temmuz tarihler arasında sürecek olan bu programda yoğun dersler ve okumalar ile birlikte çeşitli kültür gezileri, kurum ziyaretleri, film ve kitap kritikleri de gerçekleştirilecektir.

İstanbul’dan Anadolu’ya ilim, irfan ve hikmet köprüsü olmayı amaçlayan programa başvurmak içinbaşvur program kitapçığına erişmek için kitapçık tıklayınız.