GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

19 Haziran 2021İLEM 6. Yaz Akademisi Başlıyor

İlmi Etüdler Derneği’nin (İLEM) 2016 yılından bu yana “İstanbul’dan Anadolu’ya İlim Köprüsü” başlığı ile düzenlediği Yaz Akademisinin altıncısı için başvurular başladı.

2002’den bu yana ilmi, sivil çalışmalarını eğitim, projeler, yayınlar ve çalışma merkezleri ile sürdüren İLEM, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz Akademisi ile Anadolu’nun farklı şehirlerinde eğitimlerine devam eden lisans öğrencilerini bir araya getirerek onlarla fikri, tarihi, sosyal ve dini meselelere dair temel konuları konuşarak birikim ve tecrübesini aktarmak istiyor.

12-14 Temmuz tarihleri arasında üç gün sürecek olan programda seminerler, atölyeler, film ve kitap kritikleri olacak. Bununla birlikte katılımcılara, sosyal bilimlerde teori ve gerçekliğin nasıl inşa edildiğini anlatmayı, sosyal bilimlerin bilgi üretme metodolojisine dair bir bilinç ve bakış açısı kazandırmayı, İslam ilim ve düşünce geleneğini tanıtmayı, eleştirel okuma ve yorumlama becerisi oluşturmayı hedeflemekte olan İLEM, programın salgın şartları sebebiyle çevirim içi gerçekleşeceğini duyurdu.

Programa başvuru için İstanbul dışındaki bir üniversitede 2021 – 2022 eğitim döneminde lisans 3. veya 4. sınıfa geçmiş olmak şartı aranıyor. Son başvuru tarihinin 25 Haziran olduğu, 30 Haziran’da kabul alanların ilan edileceği açıklandı.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.