GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM ve İSTEV Arasında Tanışma ve İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İlim, Sanat, Tarih, Edebiyat Vakfı (İSTEV) arasında tanışma ve işbirliği toplantısı İlmi Etüdler Derneği'nin ev sahipliğiyle gerçekleştirildi.

Taşköprüzade Projesi etrafında gelişen birlikteliğin bir tanışma ve işbirliği vesilesiyle taçlandırılması amacıyla gerçekleştirilen toplantıya İLEM'in yönetim kurulu başkanı Lütfi Sunar ve İSTEV'in yönetim kurulu başkanı Gül Zülfikar başta olmak üzere İhsan Fazlıoğlu, Mehmet Koç, Songül Koç, İbrahim Halil Üçer, Yunus Çolak, Ümit Güneş, Zahit Tiryaki, Ahmet Toklucuoğlu ve Dursun Özyürek gibi isimler katıldı.

Toplantıda Lütfi Sunar, İLEM'in kuruluş sürecini, amaçlarını, yürüttüğü faaliyetleri anlatarak derneği tanıttı. Ardından Gül Zülfikar, İSTEV'le ilgili bilgiler verdi ve vakfın serencamını yürütülen çalışmalara da değinerek anlattı. Bunun ardından İhsan Fazlıoğlu ve İbrahim Halil Üçer, İSTEV'le işbirliğini geliştirmek adına Taşköprîzâde Projesi'ni tanıttılar ve projenin aşamalarından bahsettiler. Söz konusu proje kapsamında ne gibi ortaklıklar kurulabileceği adına görüşlerini paylaştılar. Proje çerçevesinde gelişen İLEM ve İSTEV arasındaki ortaklıklığın bir protokol anlaşması imzalanarak netleştirilmesinde karar kıldılar.

Tanışma toplantısının İLEM ve İSTEV arasındaki ilmi ortaklık adına güzel bir başlangıç olmasını ve bu birlikteliğin Taşköprüzade Projesi’nin nüveleriyle kuvvetlenmesini temenni ederiz.