GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM Mensupları Askerî Kalkışmanın Başladığı Yerdeydi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) olarak çatı kuruluşumuz olan İLKE derneğinin öncülüğünde ve kardeş kuruluşlarımız olan YEKDER ve İGİAD ile 15 Temmuz gecesi gerçekleşen insanlık dışı askerî kalkışmanın başladığı Boğaziçi Köprüsünde bir araya geldik.

Boğaziçi Köprüsünde 21 Temmuz günü gerçekleşen ve milyaonlarca insanın binlerce sivil toplum örgütünün de katıldığı kınama eylemine İlmi Etüdler Derneği de yönetim kadroları ve gönüldaşlarıyla beraber iştirak etti.

Gerçekleştirilen kınama eğlemine ilişkin açıklamada bulunan İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güder, “15 Temmuz günü ülkemiz gözü dönmüş bir cunta tarafından insanlık dışı bir isyana maruz kalmıştır. Kendi insanın ekmeğini yiyenler kendi insanına kurşun sıkarak 200’den fazla insanın ölümüne sebebiyet vermiştir. Allah’tan c.c. şehitlerimize rahmet diliyorum. Onların ve insanımızın göstermiş olduğu cesaret bugün burada toplanmamıza imkan sağlayan çok önemli bir unsurdur. Bizler bugün hainlerin başarısız girişimlerini telin ederken aynı zamanda da birlik ve beraberliğimizin de bayramını kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Milyonlarınların birlik ve beraberlik mesajı verdiği yürüyüş askerî kalkışmanın ilk başladığı yerde yapılan basın açıklamasının ardından sonra erdi.