GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM Kurumsal Ziyaretlerine Üniversite Koordinasyon Toplantılarıyla Devam Ediyor

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İLKE mütevelli heyeti üyesi Nihat Erdoğmuş ve İLKE Derneği araştırmacılarından Hasan Turunçkapı geçtiğimiz günlerde Kütahya, Afyon, Isparta ve Burdur’da bazı ziyaretlerde bulundular.

Heyet ilk olarak geçtiğimiz yıl İLEM’in gerçekleştirdiği IV. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’ne (TLÇK) ev sahipliği yapan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakülltesi dekanı Sayın Prof. Dr. Bilal Kemikli’ ye bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Kemikli’ ye İLEM’e ve TLÇK’ya katkıları için teşekkür edilirken, Türkiye’de Üniversite dışında gerçekleştirilen akademik çalışmaların önemi dile getirildi.

Birlikte yenilen öğlen yemeğinin ardından geçilen Afyonkarahisar’da ise Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mehmet Karakaş ziyaret edildi. Bu ziyarette kendisine İLKE ve İLEM’in çeşitli faaliyetleri hakkında bilgi verildi ve çeşitli faaliyet ve projelerde birlikte çalışma konusu gündeme getirildi. Ardından Ensar Vakfı Afyonkarahisar şubesi ziyaret edilerek şube yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Heyetin bir sonraki durağı olan Isparta’da ise ana gündem V. TLÇK’ nın Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi oldu. SDÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. İlker Çarıkçı’yı ziyaret eden heyet kendisini İLEM’ in faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Yeni bir akademik vizyon ile niteliğini artırma çabası içerisinde olan SDÜ’nün İLEM ile işbirliğini geliştirmesi için bir protokol imzalanması hususunda görüş alışverişinde bulunulurken, Türkiye’nin değişik yerlerinden genç akademisyenleri bir araya getiren TLÇK’nın beşincisinin Mayıs 2016’da Isparta’da SDÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Karşılıklı hediye takdimlerinin ardından kampüs turu ile ziyaret sona erdi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin yeni rektörü sayın Prof. Dr. Adem Korkmaz’a bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren heyet İLEM faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Genç bir üniversite olarak hızla gelişen MAKÜ’nün gelişimi için karşılıklı yardımlaşma fikrinin müzakere edildiği toplantıda uzun vadeli işbirlikleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Hediye takdimlerinin ardından yeni inşa edilen kampüsün gezilmesi ile nihayetlenen ziyaret akşam yemeği ile neticelendirildi.

İki gün boyunca gerçekleşen ziyaretler gayet verimli geçti. Yapılan dört ziyarette de gerek İLEM’in tanıtımı noktasında gerekse üniversiteler ile işbirliği noktasında güzel adımlar atıldı. Bütün bunların yani sıra V.TLÇK’nın da da mekanı da Isparta SDÜ olarak belirlenmiş oldu.