GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

02 Nisan 2021ILEM Istanbul Talks Heyecan Uyandırdı!

İlmi Etüdler Derneği’nin farklı disiplinlerden alanın tanınmış isimleriyle zengin söyleşiler yapacağı seri programın ilk konuğu Ziauddin Sardar oldu.


1 Nisan 2021 tarihinde 21:00’de başlayan konuşmanın teması "Muslim Societies in Postnormal Times” üzerineydi. Hatice Nuriler’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda katılımcıların sorularıyla birlikte oldukça çeşitli konulara değinildi ve özellikle küresel salgın döneminin Müslümanlar üzerindeki etkisi gibi temel meselelerin altı çizildi.


50’den fazla kitabın yazar ve editörlüğünü yürüten Sardar, İngiltere’nin en önemli 100 entelektüeli arasında gösterilmektedir. Postnormal Times üzerine yürüttüğü çalışmalarını ise East-West University bünyesinde bulunan The Center for Postnormal Policy and Futures Studies’de gerçekleştirmektedir. Konuşmacının Türkçe’ye çevrilen bazı eserleri ise; Mukaddes Belde Mekke, İslam Medeniyetinin Geleceği, Cenneti Arayan Adam, İslam, Bilim ve Kültürel İlişkiler, Hac-İslam’ın Kalbine Yolculuk ve Gelecek şeklindedir.

Yazar hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için İDP kataloğundan faydalanabilirsiniz.

İDP Kataloğu: 

Dün akşam gerçekleşen konuşmayı izlemek için tıklayınız.

6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ILEM Istanbul Talks’un ikincisi şimdiden merak uyandırdı!