GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

İLEM Eğitim Programı Bahar Dönemi Kademe Seminerleri

İLEM Eğitim Programı Bahar Dönemi Kademe Seminerleri Devam Ediyor

2013- 2014 İLEM Eğitim Programı kademe seminerlerinin bahar dönemi 22 Şubat – 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 10 hafta sürecek olan eğitim programı seminer dersleri Cumartesi günleri 09:00 ile 14:30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Üç kademeden müteşekkil olan eğitim programını toplamda 165 öğrenci takip etmektedir. Her kademe de farklılık arz eden programda katılımcıların takip ettikleri seminer derslerinin yanında birçok sosyal etkinliklere de yer verilmektedir.

Bahar döneminde I. kademeye devam eden katılımcılar; İslam Medeniyetinin Oluşumu – Tahsin Görgün, İslami İlimlere Giriş – Bilal Aybakan, Türkiye’de Modernleşme – Vahdettin Işık, II. kademeye devam eden katılımcılar; Türkiye’de Toplum ve Siyaset – Mahmut Hakkı Akın, Çağdaş Dünya Siyaseti – Süleyman Güder, Uluslararası Ekonomi Politik – Mehmet Babacan, III. kademeye devam eden katılımcılar ise; Türkiye’nin Siyasal Kültürü – Ahmet Köroğlu & Lütfi Sunar, Kent ve Siyaset Okumaları – Alev Erkilet’nin seminerlerini takip etmektedirler.