GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

19 Şubat 2020

İLEM İhtisas 2020 Bahar Dönemi Başvuruları İçin Son 4 Gün!

İlmi Etüdler Derneği’nin (İLEM) lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlediği İhtisas Programı’nda yeni dönem başvuruları için son dört gün kaldı.

İhtisas Programı ile farklı üniversitelerden ve farklı disiplinlerden araştırmacılar bir araya geliyor. Geçen yedi yılda açılan iki yüze yakın programda alanında uzman akademisyenlerin yürüttükleri dersler, okuma grupları ve atölyeler ile 2000’i aşkın genç ilim yolcusuna yön verdiler. Atölyeden hasıla ürünler, telif eserler olarak yayınlandı.

2020 Bahar dönemi itibari ile Edebiyat, Felsefe, Hukuk, İktisat, İslam İlimleri, Sanat ve İletişim, Siyaset, Tarih, Toplum ve Yönetim Çalışma Gruplarımız;dersler, okuma grupları, atölyeler, sunumlar, çalıştaylar ve dizi seminerler ile zengin bir akademik dönem planladı.

İLEM İhtisas Programının yeni döneminde 7 ders ve 4 okuma grubuna yer verildi. Açılan programlar ise şu şekilde; Yeni Türk Edebiyatında Kurmaca Metin Okumaları, Çağdaş Ontoloji Okumaları, Fahreddin er-Razi ve el-Mulahhas Okumaları, Çağdaş Türk Düşüncesi’nin Kaynakları, Felsefeden Pratiğe İnsan Haklarının Hukukileşmesi, Dakiku’l-Kelam: Klasik Dönem Kelamında Bilim ve Felsefe, Kuşeyri Risalesi: Tasavvufun Tarihsel Hafızasına Giriş IV, Sosyal Medya Kamusal Alan ve Demokrasi, Sosyal Medya Kamusal Alan ve Demokrasi, Çağdaş Sosyal Teori I: Özgürlük ve Adalet, İnsan, Meslek ve Hayat: Mesleki Kimliğin İnşası, Eleştirel Yönetim Okumaları.

Bilgiye ulaşma, bunu bir değerler sistemi etrafında üretme/şekillendirme ve paylaşma gibi temel kaygılarla oluşturulan İLEM İhtisas Programı, sosyal bilimler alanında kuşatıcı bir perspektifin yanı sıra özgün alternatifler sunuyor ve yeni dönem katılımcılarını bekliyor.

Başvurular 22 Şubat 2020 tarihine kadar http://ilem.org.tr/ihtisas/ adresinden online olarak alınacaktır.