GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

10 Mayıs 2019

İLEM 4. Yaz Akademisi Başvuruları Başladı

İstanbul’dan Anadolu’ya İlim Köprüsü
İlmi Etüdler Derneği’nin (İLEM) İstanbul dışında lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği İLEM Yaz Akademisi yeni dönem başvuruları başladı.

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) uzun yıllardır İstanbul’daki lisans öğrencilerine yönelik yürüttüğü eğitim programını bir hafta sürecek İLEM Yaz Akademisi ile Anadolu’daki öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.  Anadolu’nun çeşitli üniversitelerinde eğitimlerine 3 ve 4. sınıfta devam eden lisans öğrencilerini bir araya getirecek olan programla İLEM; fikri, tarihi, sosyolojik, felsefi ve dini meselelere dair temel konuları konuşarak, Anadolu’dan genç ilim yolcularına ilmi & fikri birikim ve tecrübesini aktarmayı amaçlamaktadır. Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen programda farklı disiplinlerden hocaların vereceği dersler ile sosyal bilimlerin bilgi üretme metodolojisine dair farkındalık oluşturmayı, İslam ilim ve düşünce geleneğini tanıtmayı ve akademideki güncel problemleri tartışmayı hedeflemektedir.  15- 21 Temmuz tarihler arasında sürecek olan bu programda yoğun seminer dersleri ve okumalar ile birlikte çeşitli kültür gezileri, film ve kitap kritikleri de gerçekleştirilecektir.

İstanbul’dan Anadolu’ya ilim, irfan ve hikmet köprüsü olmayı amaçlayan bu program ile ilgilenenleri İLEM Yaz Akademisine katılmaya ilmi ve fikri birikime sahip çıkmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz. 

Programla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Programa başvurmak için tıklayın.

Programla İlgili Önemli Tarihler
Başvuru Tarihleri: 06–31 Mayıs 2019
Kabul Alanların İlanı: 15 Haziran 2019
Program Tarihi:15-21 Temmuz 2019