GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

14 Aralık 2023

Siyasal İdeolojinin Düşünsel ve Eylemsel Oluşu

İhtisas Çalışmaları bünyesinde İLEM İhtisas sunumları; güncel meseleleri ele alıyor, tamamlanan çalışmaları yeni bakış açılarıyla inceleyip akademik gündeme dahil ediyor.

İLEM Toplum'un 14 Aralık 2023 tarihinde 18:00'de gerçekleştireceği ve İhtisas Sunumlarının 198. sunumuna Göze Çakır Yüce konuk oluyor. Göze Çakır Yüce'nin “1970'li Yıllar Gençliğinde Siyasal İdeolojinin Düşünsel ve Eylemsel Oluşumu” başlıklı doktora tezinden hareketle gerçekleştireceği sunumda 1970'lerin siyasi atmosferinde çeşitli ideolojik gruplara mensup gençlerin siyasallaşma süreçlerine ışık tutmayı hedeflemektedir. 

M. Hakkı Akın’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek “Siyasal İdeolojinin Düşünsel ve Eylemsel Oluşu” başlıklı sunum 1970'lerde Türkiye'de etkili olan Milliyetçilik, Sosyalizm-Komünizm ve İslamcılık ideolojileri ile bu ideolojilere aracılık eden Ülkü Ocakları, Devrimci Yol ve Milli Görüş siyasal gruplarının bu gruplar içerisinde aktif olarak hareket eden üniversite öğrencileri üzerindeki etkileri üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına yer verilecektir.

Soru-cevap eksenli olacak program 14 Aralık 2023 Perşembe günü saat 18.00’de İLEM Teras Salonda gerçekleşecek. Programa ilgi duyan herkes davetlidir.