GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

29 Ekim 2020

İLEM 2. Yazı Kampı

 

İLEM 2. Yazı Kampı Başlıyor!

Yazma eyleminin ele alındığı İLEM Yazı Kampı programının ikincisi, 6-7 ve 8 Nisan 2021 tarihlerinde “Neyi/Nasıl Yazmalıyım?” temasıyla gerçekleşecek. Online yürütülecek programa aşağıda yer alan link üzerinden başvurulabilir.

Sosyal bilimler alanındaki araştırmacıların ve öğrencilerin akademik çalışmalarında yazım her zaman önemli bir gündem oluşturmaktadır. İLEM Yazı Kampı, nitelikli çalışmalara verimli bir başlangıç olması amacıyla yazının farklı açılardan tüm detaylarıyla ele alındığı bir faaliyettir. Bu program aracılığıyla daha verimli akademik çalışmalar yapılmasına ve özgün üretim sorununun aşılmasına katkı sunulması hedeflenmektedir. Yazma eyleminin irdeleneceği ikinci programda tecrübe paylaşımları, yazının yol haritaları, dergiler ve editörlük mesleği ana gündemi oluşturmaktadır.

2020 yılında ilki gerçekleştirilen İLEM Yazı Kampı’nda “Nasıl Daha İyi Yazabilirim?” sorusu 8 oturumda ele alınarak İLEM Öğrencileri ile birlikte konuya ilgi duyanların yoğun katılımlarıyla tamamlandı.

İLEM 2. Yazı Kampı’nda Mustafa Kutlu, Beşir Ayvazoğlu, Necdet Subaşı, Alev Erkilet, Yasin Ramazan Başaran, M. Hakkı Akın, Dursun Çiçek, Ali Utku, Taşkın Takış ve İslam Dalp konuşmalarını gerçekleştirecek. Konuşmacıların moderatörlüğü ise; Mehmet Dinç, M. Şerif Eskin, Meryem Çapun, Yunus Çolak, Eyüp Al ve Yusuf Temizcan tarafından yürütülecek. Ayrıca programın kapanışında Sedat Anar tarafından santur dinletisi gerçekleştirilecek.

Katılım Şartları ve Notlar:

  • Son Başvuru Tarihi 10 Mart 2021’dir.
  • İlgi duyan herkes programa başvurabilir.
  • Program katılım ücreti 150 ₺’dir.
  • Program, Zoom alt yapısı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Talep edilmesi durumunda program sonunda katılım belgesi verilecektir.
  • Konuşma kayıtları program sonunda belirli gün ve saatlerde geçerli olmak koşuluyla paylaşılacaktır.

Önemli Hatırlatma: Programa dair tüm sorularınızı yazikampi@ilem.org.tr adresinden bize iletebilirsiniz. Sorularınızı başka kanallar (telefon, sosyal medya) üzerinden iletmeniz durumunda cevaplanmaması veya yanlış bilgi aktarımı söz konusu olabilir.

başvuru için tıklayınız.

Başlangıç Tarihi Başlangıç Saati Bitiş Tarihi Bitiş Saati Yer
06 Nisan 2021 18:00 06 Nisan 2021 21:30 Online
07 Nisan 2021 18:00 07 Nisan 2021 23:00 Online
08 Nisan 2021 18:00 08 Nisan 2021 22:30 Online