GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

21 Eyül 2023

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 I. Dönem

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 I. Dönem programı katılımcılarını bekliyor!

22 Senelik tecrübesiyle sivil akademinin öncülerinden olan İLEM, İhtisas Çalışmaları kapsamında kullandığı yeni formatıyla lisansüstü akademik ilmi üretime ve meselelere yeni bir yaklaşım getiriyor. Açılacak 6 farklı ders ile güncel meselelere daha odaklı ve özgün perspektif oluşturmayı hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda planlanan İhtisas Çalışmaları'nın programlarına katılarak akademik üretimin paydaşı olabilirsiniz.

Disiplinlerarası araştırma usulüne sahip olan İhtisas Çalışmaları, ilmi üretimin kapasitesini arttırmak için yeni bir program ortaya koymaktadır. Bu yeni işleyişe göre İhtisas Çalışmaları Güz 2023 I. ve II. olarak iki dönem sürecek şekilde yeni bir formatla akademik paydaşlarını beklemektedir. 

Programa lisansüstü öğrenciler ve lisans eğitimlerinin son aşamalarında olan öğrenciler başvurabilir.

Mahmut Hakkı Akın "Türk Sosyolojisinde Alan Araştırmaları" (Ders), Cem Koray Olgun "Dijital Sosyoloji" (Ders), Bekir Berat Özipek "Tarihsel ve Güncel Boyutlarıyla Göç Olgusunu Anlamak" (Ders), Abdulkadir Macit "Müslümanlarda Tarihin Tarihi: Havzalar Üzerinden Bir Değerlendirme" (Ders), Şefaattin Deniz "Safevî Devleti'nin Kuruluşu ve Şah İsmail Üzerine Tartışmalar" (Ders), Abdül Samet Çelikçi "Yeni Kemalizm Tartışmaları" (Ders).

Ders içeriklerine dair detaylı bilgi ve program takvimi için https://basvuru.ilem.org.tr/course/40 adresi ziyaret edilebilir.

Programlara gelen başvurular kurul tarafından değerlendirildikten sonra ilgi alanları ve çalışmaları doğrultusunda seçilen öğrenciler ile 5 hafta sürecek programlar başlayacaktır. 

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 I. Dönem programlarına 5 Ekim 2023, 23:59’a kadar başvuru yapılabilir.

Başlangıç Tarihi Başlangıç Saati Bitiş Tarihi Bitiş Saati Yer
09 Ekim 2023 17:00 11 Kasım 2023 18:30 İlmi Etüdler Derneği