GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

11 Kasım 2023

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 II. Dönem

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 II. Dönem programı katılımcılarını bekliyor!

3 Yüz Yüze ve 3 Çevrim İçi Yeni Ders ile İLEM İhtisas Çalışmaları'nda Güz Dönemi Devam Ediyor!

22 Senelik tecrübesiyle sivil akademinin öncülerinden olan İLEM, İhtisas Çalışmaları kapsamında kullandığı yeni formatıyla lisansüstü akademik ilmi üretime ve meselelere modern bir yaklaşım getiriyor. Açılacak 6 farklı ders ile güncel meselelere daha odaklı ve özgün perspektif oluşturmayı hedefliyor. Bunun yanında akademik üretimini İstanbul dışına yayma gayesini taşıyan İLEM, İhtisas Çalışmaları ile çevrim içi derslerinin sayısını attırarak Türkiye'nin her ilinden katılımı mümkün kılmayı hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda planlanan İhtisas Çalışmaları'nın programlarına katılarak akademik üretimin paydaşı olabilirsiniz.

Programa lisansüstü öğrenciler ve konuya dair birikimi olan lisans düzeyi öğrenciler başvurabilir.

Muhammed Hüseyin Mercan "İslamcılık ve Siyasal Düzen: Analitik Bir Tartışma" (Ders) Elmin Aliyev "İslam Sanat Düşüncesinde Anlam Sorunu" (Ders), Cem Koray Olgun "Dijital Sosyoloji Çalışmaları" (Atölye), Cenk Beyaz "Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırmalar" (Ders), Fatma Kızıl "Oryantalizm ve İslam Araştırmaları Dersi" (Ders), Alim Yılmaz "Çağdaş Siyaset Felsefesinde Okumalar" (Okuma Grubu).

Ders içeriklerine dair detaylı bilgi ve program takvimi için https://basvuru.ilem.org.tr/course/47 adresi ziyaret edilebilir.

Programlara gelen başvurular kurul tarafından değerlendirildikten sonra ilgi alanları ve çalışmaları doğrultusunda seçilen öğrenciler ile 5 hafta sürecek programlar başlayacaktır. 

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 II. Dönem programlarına 2 Aralık 2023, 23:59’a kadar başvuru yapılabilir.