GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

12 Şubat 2024

İhtisas Çalışmaları - Bahar 2024 I. Dönem

İhtisas Çalışmaları - Bahar 2024 I. Dönem programı katılımcılarını bekliyor!

İLEM İhtisas Çalışmaları senelere dayanan köklü birikimini İLEM'in yeni binasında çevrim içi derslerle güçlendirerek devam ettiriyor!

İLEM İhtisas Çalışmaları 2024 yılının ilk İhtisas dönemine İLEM'in Kısıklı'da bulunan yeni binasında başlıyor. Senelerin sivil akademi tecrübesine dayanan İLEM, akademik çalışmalarına yeni binasında ara vermeksizin devam ediyor. Yeni binasında alanında uzman isimlerin verdiği derslerin yanında Türkiye'nin dört bir yanında bulunan akademisyen hocalarımızı ve akademik üretimin paydaşı olmak isteyen öğrencileri çevrim içi dersler ile İhtsas Çalışmalarına dahil ediyoruz. 

Programa lisansüstü öğrenciler ve konuya dair birikimi olan lisans düzeyi öğrenciler başvurabilir.

Faruk Karaarslan "Sosyal Teoride Hafıza Tartışmaları" (Ders) Elmin Aliyev "İslam Sanat Düşüncesinde Anlam Sorunu II" (Ders), Oğuzhan Ekinci "Norbert Elias ve Sosyolojisi" (Ders), Ali İhsan Kahraman "Uluslararası Bağlamda Din-Siyaset Etkileşimi ve Modellemesi" (Ders), Sertaç Timur Demir "Sinema, Toplum ve Hikmet" (Ders), Berdal Aral "Küresel Güvenlikten Küresel Tahakküme(Okuma Grubu).

Ders içeriklerine dair detaylı bilgi ve program takvimi için https://basvuru.ilem.org.tr/course/54 ziyaret edilebilir.

Programlara gelen başvurular kurul tarafından değerlendirildikten sonra ilgi alanları ve çalışmaları doğrultusunda seçilen öğrenciler ile 4 ila 5 hafta sürecek programlar başlayacaktır. 

İhtisas Çalışmaları - Bahar 2024 I. Dönem programlarına 10 Şubat 2024, 23:59’a kadar başvuru yapılabilir.

Başlangıç Tarihi Başlangıç Saati Bitiş Tarihi Bitiş Saati Yer
12 Şubat 2024 10:00 17 Mart 2024 20:00 İlmi Etüdler Derneği