GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

19 Ekim 2019

9. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), Sosyal Bilimler alanında disiplinler arası çalışmaları teşvik etmek, nitelikli ve özgün akademik üretime katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ulusal bir kongredir.9. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), 15-17 Nisan 2020 tarihlerinde Kocaeli'de gerçekleştirilecektir.

Kongre bu yıl İlmi Etüdler Derneği (İLEM), Kocaeli Üniversitesi iş birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenmektedir.TLÇK, genç akademisyenlere çok yönlü iletişim ve tecrübe aktarımı imkanı sunarak lisansüstü çalışmaların niteliğini artırmayı amaçlamaktadır. Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmak için disiplinler arası yaklaşımları teşvik ederek ortak dil ve yöntem geliştirilmesine imkan sağlayan TLÇK, nitelikli akademik çalışmaların artmasına katkı sunmayı hedeflemektedir.

9. TLÇK, Türkiye’nin farklı üniversitelerinde lisansüstü düzeyde çalışmalar yapan veya bu çalışmalarını son iki yılda tamamlamış olan araştırmacılara, çalışmalarını tecrübeli akademisyenler ve akademisyen adayları önünde sunarak fikir alışverişinde bulunma ve zenginleştirme ayrıcalığı sunacaktır. Kongrede yer alan sunumların bilim dünyasına kazandırılması için kongre sonunda seçilmiş bildiriler İLEM tarafından yayınlanmaktadır.Kocaeli'de gerçekleştirilecek 9. TLÇK’da Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İlahiyat, İletişim, İşletme, Mimarlık & Şehircilik, Psikoloji, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir.

Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıkları diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edilmiştir.Kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacılar başvurabilirler. Gönderilen özetler ve bildiriler alanında uzman hakemler tarafından değerlendirildikten sonra kabul edilmektedir.Kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr sitesini ziyaret edebilir, sorularınız ve bilgi almak için bilgi@tlck.org.tr adresine başvurabilirsiniz.

Başlangıç Tarihi Başlangıç Saati Bitiş Tarihi Bitiş Saati Yer
15 Nisan 2020 09:00 15 Nisan 2020 18:00 Kocaeli Üniversitesi
16 Nisan 2020 09:00 16 Nisan 2020 18:00 Kocaeli Üniversitesi
17 Nisan 2020 09:00 17 Nisan 2020 18:00 Kocaeli Üniversitesi