GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ı Anma Programı

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın bıraktığı düşünce mirasını incelemek ve anlamak amacıyla 31 Mayıs 2008, Cumartesi günü 10.00-15.00 saatleri arasında Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezinde bir anma toplantısı gerçekleştirildi.

Program, saat 09.00'da Elmalılı Hamdi Efendi'nin Sahrayı Cedid mezarlığındaki kabri başında okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla başladı.

Anma programı kapsamında "İlim Geleneğimiz ve Elmalılı Hamdi Efendi" ve "Elmalılı Hamdi Efendi'nin Temel Meseleleri ve Günümüz Türk Düşüncesi" başlıklı iki panel düzenlendi.

"İlim Geleneğimiz ve Elmalılı Hamdi Efendi" başlığını taşıyan ilk panele Elmalılı Hamdi Efendi'yle ilgili çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Tahsin Görgün, Doç. Dr. Mustafa Özel İbrahim Üçer ve Yusuf Alpaydın katıldılar.

"Elmalılı Hamdi Efendi'nin Temel Meseleleri ve Günümüz Türk Düşüncesi" başlığını taşıyan ikinci panelde Doç. Dr. M. Sait Reçber, Doç. Dr. Adnan Aslan, Faruk Yaslıçimen ve Taha Boyalık Elmalı'nın bıraktığı düşünce mirasının önemli başlıklarını ele aldılar.

Tarih Başlangıç Bitiş Yer
31 Mayıs 2008 10:00 15:00 Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi