GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

28 Nisan 2022Çalışma Merkezleri 1 Ders 6 Okuma Grubuyla Faaliyetlerine Devam Ediyor

Düzenlediği etkinlikler ve programlarla bir yılı geride bırakan Çalışma Merkezleri’nde bahar döneminde de yine birçok faaliyete ev sahipliği yapıldı.

Bilindiği üzere, 2012 – 2021 arasında faaliyet gösteren İLEM İhtisas, geçmişten bu yana kazandığı tüm birikimi yeni bir yapılanmaya dönüştürerek Çalışma Merkezleri bünyesine taşımıştı. Akademinin nabzını daha sıkı bir şekilde tutma hedefiyle yola çıkan Çalışma Merkezleri; Felsefe&Bilim, Siyaset, Tarih ve Toplum olmak üzere 4 farklı alanda faaliyetlerine başlamıştı.

Çalışma Merkezleri 2022 Bahar Dönemi dersler ve okuma gruplarıyla devam ediyor. Toplamda 100 kişinin takip ettiği okuma gruplarında Felsefe&Bilim Çalışmaları Merkezi bünyesinde Mustafa Yavuz’un yürütücülüğünde Canlı Bilimleri Felsefesi başlıklı okuma grubu, Siyaset Çalışmaları Merkezi bünyesinde Ahmet Köroğlu’nun yürütücülüğünde “Çağdaş İslam Siyasi Düşüncesi: Yönelimler ve Tartışmalar”, Süleyman Güder’in yürütücülüğünde “İslâm Siyaset Düşüncesi: İsimler, Kavramlar, Meseleler-II” ve Ali Adem Yörük ile Hamdi Çilingir’in yürütücülüğünde “Son Dönem Osmanlı Hukuk Eğitimi” üzerine üç farklı okuma grupları, Tarih Çalışmaları Merkezi bünyesinde M. Fatih Çalışır’ın yürütücülüğünde “Çevresel Tarih: Temel Meseleler ve Ana Metinler” üzerine bir ders, Toplum Çalışmaları Merkezi bünyesinde Lütfi Sunar’ın yürütücülüğünde “John Rawls-Bir Adalet Teorisi” başlıklı okuma grubu ve Eyüp Al’ın yürütücülüğünde “Dijital Benlik: İnsan, Toplum ve Kültür” başlıklı atölye düzenleniyor.

Çalışma Merkezleri'nin önümüzdeki dönem de okuma grubu, ders, sempozyum ve çalıştaylara devam edeceği belirtildi.