GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

26 Eylül 20188. TLÇK Yazı Çağrısı

8. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde Malatya’da gerçekleştirilecektir. Kongre bu yıl İlmi Etüdler Derneği (İLEM), İnönü Üniversitesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenmektedir.

İlki 2012 yılında Konya’da olmak üzere sırasıyla Bursa, Sakarya, Kütahya, Isparta, Muş ve Burdur’da gerçekleştirilen TLÇK, lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların, ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân ve zemin sağlamak, Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yaklaşımları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Bu çerçevede, genç akademisyenlere çok yönlü bir iletişim ve tecrübe aktarımı imkânı yaratılarak, genç akademisyenlerin çalışmalarının zenginleştirilmesi ve akademik dolaşıma sokulması amaçlanmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sunmak kongrenin temel hedefleri arasındadır.

Malatya’da gerçekleştirilecek 8. TLÇK’da Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İlahiyat, İletişim, İşletme, Mimarlık & Şehircilik, Psikoloji, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir. Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıkları diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edilmiştir.

Kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacılar başvurabilirler. Gönderilen özetler ve bildiriler alanında uzman hakemler tarafından değerlendirildikten sonra kabul edilmektedir. Katılımcıların konaklamaları organizasyon kapsamında karşılanacaktır.

Kongre sonrasında seçilmiş bildiriler “TLÇK Bildiriler Kitabı”nda yayımlanacaktır (Önceki bildiriler kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz). Bilimsel disiplini gözeterek nitelikli çalışmalar ortaya koymayı arzulayan tüm lisansüstü öğrencilerini değerli çalışmalarıyla kongrede yer almaya davet etmekteyiz.

Kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr sitesini ziyaret edebilir, sorularınız ve bilgi almak için bilgi@tlck.org.tr adresine başvurabilirsiniz.


Bildiri özeti son gönderim tarihi 
30 Kasım 2018
Kabul edilen özetlerin ilanı
31 Aralık 2018
Tam metinlerin son gönderim tarihi
28 Şubat 2019
Kabul edilen bildirilerin ilanı
30 Mart 2019
Kongre programının ilanı
10 Nisan 2019
Kongrenin düzenlenme tarihi 
24-27 Nisan 2019
Seçilmiş tebliğlerin yayımlanması

30 Eylül 2019


Bilgi ve İletişim

Web:    www.tlck.org.tr

E-Posta: bilgi@tlck.org.tr

Facebook: @tlckbilgi 

Twitter: @tlckbilgi