GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

23 Mayıs 20184. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi Başvuruları Başladı

Dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin akademik donanımlarının artırılması, entelektüel birikimlerine katkı sağlanması ve kendilerini geliştirme fırsatları sunulması oldukça önemlidir. Bu kapsamda, uluslararası öğrenciler için hâlihazırda yürütülen faaliyetlere ek olarak ülkemizde Sosyal Bilimler alanında öğrenim gören uluslararası lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarını sunabilecekleri, bilgi paylaşımında bulunabilecekleri, çeşitli atölyeler ve farklı etkinliklerle ortak çalışmalar üretebilecekleri bir akademik ortamın temin edilmesi amacıyla "Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi" düzenlenmektedir.

Bu amaçla Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi’nin ilki 16-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenmiştir. 2. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi de 29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında YTB ile Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle yürütülmüştür. 3. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi ise 2-3 Aralık 2017 tarihleri arasında YTB ile İlmi Etüdler Derneği (İLEM) işbirliğiyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi, 22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında YTB ile İLEM işbirliğiyle Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecektir. Kongreye Tarih, Edebiyat, Felsefe, Hukuk, İlahiyat, İktisat, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Psikoloji, Bölge Çalışmaları gibi alanların yanı sıra sosyal bilimlerin diğer bilim dallarına ait bildiriler kabul edilecektir. Kongrede sunulan bildiriler yayımlanacaktır.

Uluslararası öğrencilerin değerli katkılarınızı bekliyoruz.

 

Kongre İçin Önemli Tarihler:

  • Başvuru İçin Son Özet Gönderimi       10 Temmuz 2018
  • Kabul Edilen Özetlerin İlanı                 Ağustos 2018
  • Tam Metin Gönderimi                           25 Eylül 2018
  • Kabul Edilen Bildirilerin İlanı                20 Ekim 2018
  • Kongre Programının İlanı                    30 Ekim 2018
  • Kongrenin Düzenlenme Tarihi            22-24 Kasım 2018

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ