GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

23 Mayıs 20182018 İLEM Yaz Akademisi Başvuruları Başladı

İstanbul’dan Anadolu’ya İlim Köprüsü

İlmi Etüdler Derneği’nin (İLEM) İstanbul dışında lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği İLEM Yaz Akademisi yeni dönem başvuruları başladı.

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) uzun yıllardır İstanbul’daki lisans öğrencilerine yönelik yürüttüğü eğitim programını bir hafta sürecek İLEM Yaz Akademisi ile Anadolu’daki öğrencilere açıyor. Anadolu’nun çeşitli üniversitelerinde eğitimlerine 3 ve 4. sınıfta devam eden lisans öğrencilerini bir araya getirecek olan programla İLEM; fikri, tarihi, sosyolojik, felsefi ve dini meselelere dair temel konuları konuşarak, Anadolu’dan genç ilim yolcularına ilmi & fikri birikim ve tecrübesini aktarmayı amaçlamaktadır. Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen programda farklı disiplinlerden hocaların vereceği dersler ile tarih ve topluma dair bir kavrayış kazandırmayı, İslam ilim ve düşünce geleneğini tanıtmayı ve güncel problemlere karşı farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.  15- 22 Temmuz tarihler arasında sürecek olan bu programda yoğun seminer dersleri ve okumalar ile birlikte çeşitli kültür gezileri, film ve kitap kritikleri de gerçekleştirilecektir.

İstanbul’dan Anadolu’ya ilim, irfan ve hikmet köprüsü olmayı amaçlayan bu program ile ilgilenenleri İLEM Yaz Akademisine katılmaya ilmi ve fikri birikime sahip çıkmaya ve katkı sunmaya davet ediyoruz.

Programla İlgili Önemli Tarihler

Başvuru Tarihleri: 25 Nisan – 20 Mayıs 2018

Kabul Alanların İlanı: 3 Haziran 2018

Program Tarihi: 15-22 Temmuz 2018

basvuru.ilem.org.tr/egitim