GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

2016 İznik Gezisi

İLEM’in her yıl kademe programına devam eden öğrenciler, danışmanlar, mezunları ve mütevelli heyetinden üyeleri ile birlikte tarihi şehirlerimize gerçekleştirdiğimiz gezilere bu yıl 85 kişinin katılımı ile İznik'e yaptık.

Şehrin tarihî ve kültürel mekânları tecrübeli rehberler eşliğinde gezilirken İstanbul Kapısından girip Ayasofya Caminde başlanan gezide; Murat Hamamı, Çini Fırınları, Süleyman Paşa Medresesi ve Hacı Özbek Camisi gezilip Yeşil Camide öğle namazının ihyasından sonra, Halil Hayrettin Paşa’nın türbesi ve Anadolu’nun manevi olarak inşasında önemli bir yeri olan Sarı Saltuk Hazretlerinin türbesi ziyaret edildi. Daha sonra Abdulvahap Tepesinden şehir manzarası seyredildi. İznik gölünün kenarında çaylar içildikten sonra İstanbul’a dönüldü.

Katılımcılar gezi ile birlikte ilkçağlardan beri yerleşim yerlerinin olduğu ve Osmanlı Devletinin beylikten devlete geçişinde önemli bir yeri olan şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını görme imkanı elde ederken gezinin, katılımcıların aralarındaki uhuvvet bağının artmasına vesile olması temenni edildi.

Tarih Başlangıç Bitiş Yer
24 Ekim 2016 08:00 18:00 İznik