Ocak 2022

İLEM Bülten

İLEM 3. Yazı Kampı Tamamlandı

Yazı-eser üretimine dair geniş yönlü bir etkinlik olan Yazı Kampı’nın üçüncüsü “Yaşamak ve Yazmak’’ teması etrafında 4, 5 ve 6 Ocak tarihlerinde 6 oturumda tamamlandı. 3 gün boyunca devam eden programın ilk gününde Halil Berktay ve Kurtuluş Kayalı konuk oldu. İkinci gün Önder Küçükural, Necip Tosun misafir olurken; son gün ise Seval Şahin ve Aykut Ertuğrul konuşmacı olarak yer aldı. Programın kapanışında Ahmet Şahin ve Ali Tan tarafından katılımcılara özel konser gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

İLEM Toplum Çalışma Merkezi'nin Göç Paneli Gerçekleşti

İLEM Toplum Çalışmaları Merkezi'nin gerçekleştirdiği "Göçün Küresel ve Yerel İzdüşümleri" paneli ile göçmenlik olgusu, göçün uluslararası ve bölgesel etkileri, sivil toplumun bu süreçteki konumunu alanında uzman akademisyenler tarafından ele alındı.

Detaylı Bilgi

İLEM Tarih Çalışma Merkezi'nin Düzenlediği Küresel Tarih Sunumu Gerçekleşti

İLEM Tarih Çalışma Merkezi'nin düzenlediği “Küresel Tarih Perspektifinden Kültürel Merkezleri Konumlandırmak: 15. Yüzyılda Herat, Kahire ve Floransa Üzerine bir Deneme” başlıklı sunum Ertuğrul Ökten’in konuşmacı ve Halil İbrahim Erol’un moderatörlüğünde gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

"Semih Kaplanoğlu Sinemasında Sinematografi" Sunumu İLEM TV'de Düzenlendi

İLEM Toplum Çalışma Merkezi'nin düzenlediği “Semih Kaplanoğlu Sinemasında Sinematografi” başlıklı sunum Eyüp Al moderatörlüğünde Hasan Ramazan Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum Seminerleri 8. Oturumu Gerçekleşti

İnsan & Toplum dergisinin her düzenlediği İnsan Toplum seminerlerinin sekizincisi Mehmet Dinçaslan‘ın ‘’Türk İktisat Düşüncesinde Sabri Ülgener - Ahmed Güner Sayar Çizgisi’’ başlıklı konuşması ve Adem Levent’in müzakereciliğinde 25 Ocak Salı günü İLEM TV'de gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Nazariyat Konuşmalarının Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Nazariyat Dergisi’nde yayınlanan makalelerin müzakere edilmesi amacıyla düzenlenen Nazariyat Konuşmalarının beşinci programında, Bakhadir Musametov’ın “İbn Sina’nın Burhanın Taşınma Alanını Genişletme Çabası” başlıklı sunumu Harun Kuşlu moderatörlüğünde gerçekleşti.

Detaylı Bilgi