Nisan 2022

İLEM Bülten

İLEM Yayınları’ndan 3 Yeni Kitap Daha

İLEM Yayınları, 3 yeni eser duyurdu. Lütfi Sunar ve Büşra Bulut’un editörlüğünü üstlendiği “İslamcılık Araştırmalarında Yeni Bakışlar”, Emrin Çebi’nin kaleme aldığı “Mücadeleciler ve Yeniden Milli Mücadele Dergisi” ve Kurtuluş Öztürk'ün yazdığı "Halil Hâlid: Antiemperyalist Bir Osmanlı Aydını" eserleri nisan ayında okurlarla buluştu.

Detaylı Bilgi

YÖK Başkanına Ziyaret

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, beraberinde Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Köroğlu, Siyaset Çalışmaları Merkezi Direktörü Süleyman Güder ve Genel Sekreter Yusuf Temizcan’dan oluşan heyet ile YÖK Başkanı Erol Özvar’ı makamında ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

Yalova Üniversitesi Rektörüne Hayırlı Olsun Ziyareti

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, beraberindeki heyet ile Yalova Üniversitesi Rektörü Mehmet Bahçekapılı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog’da Bu Ay 5 Yazı Yayınlandı

İLEM kademe öğrencilerinin destekleriyle her ay yeni içerikler eklenen İLEM Blog'da bu ay 5 yeni içerik paylaşıldı.

Detaylı Bilgi

ILEM Istanbul Talks 7 Gerçekleşti

Asma Afsaruddin, Tahir Kılavuz moderatörlüğünde “Negotiations of the Multiple Meanings of Jihad Concerning Pre-Modern and Modern Hermeneutics” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

İnsan&Toplum Seminerleri 11. Program ile Ekranlara Geldi

"İnanç Uğruna Ölme - Öldürme: Yeni Dini Hareketler ve Şiddet" başlığıyla düzenlenen programda konuşmacı Emine Battal olurken Meryem Çapun moderatörlüğü yaptı.

Detaylı Bilgi

Çalışma Merkezleri Bahar 2022 Faaliyetlerine Devam Ediyor

Düzenlediği etkinlikler ve programlarla bir yılı geride bırakan Çalışma Merkezleri’nde bahar döneminde de yine birçok faaliyete ev sahipliği yapıldı.

Detaylı Bilgi

2021 – 2022 İLEM Eğitim Programı Tamamlandı

İLEM'in 2002 yılından bu yana sürdürdüğü İLEM Eğitim Programı kademe dersleri 30 Nisan Cumartesi günü yapılan derslerle nihayete erdi.

Detaylı Bilgi

Arapça ve İngilizce Tanıtım Katalogları Yayınlandı

İLEM, yaptığı faaliyetleri daha geniş kitlelere duyurabilmek amacıyla Arapça ve İngilizce tanıtım katalogları hazırladığını duyurdu.

Detaylı Bilgi

2021 Faaliyet Raporu Yayınlandı

İLEM'in 2021 yılında yaptığı çalışmaları toplu bir şekilde ele alan 2021 Faaliyet Raporu çevirim içi olarak erişime açıldı.

Detaylı Bilgi