Aralık 2021

İLEM Bülten

İLEM 3. Yazı Kampı’na başvurular İlan Edildi

Yazma eyleminin ele alındığı İLEM Yazı Kampı programının üçüncüsü, 4-5 ve 6 Ocak 2021 tarihlerinde “Yaşamak ve Yazmak” temasıyla gerçekleşiyor.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum 11.4 Çıktı

2011 yılından bu yana İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından yayımlanan ve alanında önemli atıf indekslerince taranan uluslararası hakemli dergisi İnsan & Toplum’un 11. cilt 4. sayısı, 8 yeni makale, 8 kitap değerlendirmesi, 1 değerlendirme makalesi yayımlandı.

Detaylı Bilgi

ILEM Istanbul Talks’ta Richard W. Bulliet Konuk Oldu

ILEM Istanbul Talks’ta Richard W. Bulliet’i konuk oldu. Faruk Yaslıçimen moderatörlüğünde “Transportation in Early Islamic History: Camel Caravans” başlıklı bir konuşma gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

“Türk modernleşmesi” başlıklı sunumu gerçekleşti

İLEM Toplum Çalışma Merkezi'nin düzenlediği “Türk modernleşmesi” başlıklı sunumu Mahmut Hakkı Akın'ın konuşmacı ve Merve Betül Üçer'in moderatör olarak katılımıyla İLEM'de 02 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Sanal Alamet Yayın Hayatına Başladı

Aylık periyotta yayınlanacak dijital dergi, interaktif olarak okunabilecek.

Detaylı Bilgi

İnsan &Toplum Seminerleri 7. Oturumu İle Devam Ediyor

Yedinci oturum Rahile Kızılkaya Yılmaz'ın ''Hegel'in Tarih Felsefesinin Goldziher'in Hadisleri Değerlendirme Yöntemine Etkisi'' başlıklı konuşması ile Teyfur Erdoğdu'nun müzakereciliğinde 28 Aralık Salı günü İLEM TV'de gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

''Sanatçı Düşüncesinin Oluşumu ve Osmanlı’da Sanatçı İmgesi'' Sunumu Gerçekleşti

İLEM Felsefe Çalışma Merkezi'nin düzenlediği “Sanatçı Düşüncesinin Oluşumu ve Osmanlı’da Sanatçı İmgesi” başlıklı sunumu İskender Erol'un konuşmacı ve Yusuf Ziya Gökçek'in moderatör olarak katılımıyla İLEM'de 28 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

“Vefatının 230. Yılında İsmail Gelenbevî’yi Anmak ve Anlamak” Sempozyumu Gerçekleşti

Büyük Osmanlı düşünürü İsmail Gelenbevî vefatının 230. yılında sempozyum ile 10 Aralık 2021 Cuma günü anıldı

Detaylı Bilgi