Şubat 2022 İLEM BÜLTEN

İLEM Yayınları Üsküdar Kitap Fuarında

İLEM Yayınları 60'ı aşkın kitabıyla 19-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 7. Üsküdar Kitap Fuarı'nda yerini alarak okuyucularla buluştu ve bir dizi imza etkinliği gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum Seminerleri’nin Dokuzuncusu Gerçekleşti

İnsan & Toplum Seminerleri’nin dokuzuncusu Ali Zafer Sağıroğlu'nun "Korku Çağı: Terör, Salgın ve Mülteciler" sunumu ile 22 Şubat Salı günü saat 21:00'de İLEM TV Youtube kanalından canlı gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Nazariyat Konuşmaları'nın Altıncısı Tamamlandı

Nazariyat Konuşmaları'nın altıncısında, Mehmet Aktaş ''Kelam Atomculuğunun Tümel Modeli: Haller Teorisi'' başlıklı konuşmasını İLEM TV canlı yayınında gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Tarih Çalışma Merkezi'nin "Çevresel Tarih: Neden ve Nasıl?" Başlıklı Sunumu Gerçekleşti

Tarih Çalışmaları Merkezi’nin düzenlediği “Çevresel Tarih: Neden ve Nasıl?” başlıklı sunum 24 Şubat Perşembe günü 18:30’da M. Fatih Çalışır’ın konuşması H.İbrahim Erol moderatörlüğünde İLEM'de gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog’da Yeni Yazılar

İLEM kademe öğrencilerinin de destekleriyle içerikler yayınlayan İLEM Blog’da bu ay pekçok yazı paylaşıldı. Paylaşılan eserler, “Çocuklar için Üretmek: Çocuk Yazını”, “Zihnin Anlaşılma Keşfi: Dinamik Psikiyatri”, “Umudu Tanımak ve Görebilmek”, “Publıc Internatıonal Law Movies for Lecturers”, “Yabancı Diyarlara Köprü Kuranlar: Çevirmenler”, “Kültür Entdüstrisi Üzerine Bir Değerlendirme” oldu.

Detaylı Bilgi

Sanal Alamet Dergisinin Şubat Sayısı Çıktı

“Dijital şartlar nasıl daha iyi kullanılabilir?” sorusu ile yola çıkan Sanal Alamet dergisinin Şubat sayısı İLEM Blog’da

Detaylı Bilgi

“Mısır'da Tarih Kaynakları ve Tarihyazımı” Kitabımız Çıktı!

Mısır’da İslam fetihlerinden günümüze kadar olan dönemde tarihyazımını ve kaynaklarını topluca inceleyen Türkçe literatürdeki ilk çalışma "Mısır'da Tarih Kaynakları ve Tarihyazımı" İLEM Yayınları etiketiyle raflarda.

Detaylı Bilgi

“Metafiziksel İyi’den Değer’e Ahlakın Yolculuğu” Kitabımız Çıktı!

Emrullah Kılıç'ın Türk Felsefe Derneği (TÜFED) tarafından Prof. Dr. Necati Öner Ödülleri ve 2020 Yılı En İyi Doktora Tezi Ödülü’ne layık görülen çalışması "Metafiziksel İyi'den Değer'e Ahlakın Yolculuğu" kitabı çıktı.

Detaylı Bilgi