İLEM e-Bülten
Eylül 2023

2023-2024 İLEM Eğitim Programı 22 Yıllık Tecrübesi ile Başvuruya Açıldı! 

İLEM’in 2002 yılından beri aralıksız olarak sürdürdüğü İLEM Eğitim Programı’nda 2023-2024 dönemi başvuruları başladı. İLEM Eğitim Programı iki yıl boyunca Güz ve Bahar dönemlerinde sekizer hafta süren programına lisans 2. ve 3. Sınıf öğrencilerini davet ediyor.

Detaylı Bilgi

İhtisas Çalışamları'nın Güz 2023 I. Dönemi Başlıyor!

İhtisas Çalışmaları - Güz 2023 I. Dönem programı 6 farklı ders ile dönemi açıyor. Lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacılara yönelik dinamik ve özgün bir akademi imkanı sunan İhtisas Çalışmaları ilgilileri bekliyor.

Detaylı Bilgi

İLEM’den Katar’a Kurumsal Ziyaretler

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Taha Eğri ve Yönetim Kurulu Üyemiz M. Hüseyin Mercan ile İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar’ın yer aldığı heyet Katar’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Doha Büyükelçiliği, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarına gidilerek uluslararası ilişki ağları geliştirildi.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum 13. Cilt 3. Sayı Yayımlandı!

2011 yılından bu yana yayımlanan, alanında önemli atıf indekslerince taranan uluslararası hakemli dergi İnsan & Toplum'un Eylül sayısında 8 araştırma makalesi, 6 kitap değerlendirmesi araştırmacı ve okuyucuların ilgisine sunuluyor.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog'da Eylül Ayı

Ali Haydar Haksal ile yapılan özel röportajdan "İslam Hukukuna Giriş" kitabı değerlendirme yazısına ve Saray Bosna ile Pakistan üzerine yazılmış Gezi Yazılarına kadar uzanan bir çeşitlilikte pek çok yazı okuruyla buluştu.

Detaylı Bilgi

Basında İLEM

İLEM'in faaliyetlerine yönelik basının ilgisi sürüyor. Başvuruları 8 Ekim 2023 tarihinde sona erecek İLEM Eğitim Programı da çeşitli medya organlarında yer aldı. 
İLEM YK Başkanı Taha Eğri ve İLEM YK Başkan Yardımcısı M. Hakkı Akın, TRT Türk'de konuk oldukları İstanbul Saati programında İLEM'in faaliyetleri ve İLEM Eğitim Programı üzerine konuştular.

Detaylı Bilgi