Temmuz 2021

İLEM Bülten

İLEM 6. Yaz Akademisi “Sosyal Bilimlerde Teori ve Gerçeklik” Teması ile Gerçekleşti

12-14 Temmuz tarihleri arasında Anadolu’daki lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik İLEM 6. Yaz Akademisi düzenlendi. Ahmet Ayhan Çitil'in “Toplumu Kemâl veya Özgürlük Üzerinden Düşünmek!” başlıklı dersi sonrası başlayan programı 56 üniversite ve 30 farklı bölümden 130 öğrenci takip etti.

Detaylı Bilgi

2. İlmi Sivil Kuruluşlar Çalıştayı Gerçekleşti

İLEM öncülüğünde ikincisi düzenlenen İlmi Sivil Kuruluşlar Çalıştayı, ilmi faaliyetler yürüten sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü çevrimiçi ortamda bir araya geldi.

Detaylı Bilgi

IISS 7’de “Modern Dünya’da Müslüman Kimliği” Tartışıldı

İLEM yürütücülüğünde 2013 yılından bu yana gerçekleşen International ILEM Summer School (IISS) bu yıl yedinci defa kapılarını açtı. Aralarında Hindistan, Rusya, Polonya ve Latin Amerika’nın bulunduğu 20 ülkeden 45 akademisyenin ve çok sayıda dinleyicinin katılımı ile hazırlanan program 5-9 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlendi.

Detaylı Bilgi

Yenilenen İLEM Blog’da Güncel Yazılar

İLEM kademe öğrencilerinin de destekleriyle içerikler yayınlayan İLEM Blog’da bu ay pek çok yazı okuyucuyla buluştu.

Detaylı Bilgi

Mutlu Çocuklar Mutlu Yetişkinler mi Oluyor?

Her ay alanında yetkin bir akademisyenin İnsan & Toplum dergisinde yayımlanan makalesini sunduğu seminer dizisinin üçüncüsü 27 Temmuz Salı günü İLEM TV’de ilgilileri ile buluştu.

Detaylı Bilgi