Temmuz 2019

İLEM Bülten

İLEM 4.Yaz Akademisi Gerçekleşti

İLEM, 15-20 Temmuz tarihleri arasında Anadolu’daki lisans eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği İLEM 4.Yaz Akademisi’ni 65 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirdi. İstanbul’daki lisans öğrencilerine yönelik eğitim programı düzenleyen İlmi Etüdler Derneği (İLEM), İstanbul’dan Anadolu’ya ilim ve hikmet köprüsü olma gayesiyle düzenlediği İLEM Yaz Akademisinin dördüncüsünü Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfının destekleriyle tamamladı. Programa Anadolu’nun farklı şehirlerinden lisans 3.ve 4. sınıfa devam eden 65 öğrenci katıldı.

Detaylı Bilgi

21. Yüzyılda Ümmet Olmanın Anlamı İstanbul’da Tartışılıyor

25 ülkeden 60 akademisyenin katılımı ve “İslam’ın Transnasyonal Boyutları ve Ümmet” başlığıyla “Ümmet”e dair teorik ve çağdaş yaklaşımlar tartışılacağı 6. Uluslararası İLEM Yaz Okulu, Cemil Aydın’ın “A Global History of Muslim Internationalism” başlıklı açılış dersi ile başladı.

Detaylı Bilgi

Nazariyat 10. Sayısı İngilizce Baskısı Yayınlandı

Nazariyat 5 / 1'in İngilizce baskısı yayında. nazariyat.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

4. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi Bildiriler Kitabı Yayımlandı

Bu eser, 4. Uluslararası Öğrenciler Sos­yal Bilimler Kongresi’nde sunulan seçilmiş bildirilerden oluşmaktadır. Bu eserde Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İla­hiyat, İletişim Bilimleri, Psikoloji, Sanat Tarihi, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler gibi alanların yanı sıra sosyal bilimlerin diğer bilim dallarına ait İngilizce ve Türkçe makaleler bulabileceksiniz.

Detaylı Bilgi