Mart 2021

İLEM Bülten

İLEM’de Genel Kurul Heyecanı

İLEM Olağan Genel Kurul toplantısı 31 Mart akşamı dernek binasında İLEM yönetim kurulu, dernek üyeleri, İLKE mütevelli heyeti ve İLKE yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

İLEM İstanbul Talks'un İlki Gerçekleşti

1 Nisan Perşembe akşamı İLEM TV'de Ziauddin Sardar'la İLEM İstanbul Talks serisinin ilk programı gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Memlük Entelektüel Tarihi Çalıştayı Gerçekleşti

“Memlük Entelektüel Tarihi Çalıştayı” 20 Mart 2021 Cumartesi günü İLEM TV Youtube kanalında ilgilileriyle buluştu. Çalıştay farklı alanlarda faaliyet gösteren 19 akademisyenin katılımıyla 5 oturumda tamamlandı.

Detaylı Bilgi

Tez Yazmaya Nereden Başlanır? Eğitimi Sona Erdi

“Tez Yazmaya Nereden Başlanır?” başlıklı eğitim Önder Küçükural yürütücülüğünde 5 ve 12 Mart 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

İLEM’de Kurumsal Ziyaretler

İLEM’e Mart ayında Türkiye Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) ve Fettah Efendi Derneği tarafından iki ayrı ziyaret gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

İLEM Yayınları’ndan 3 Yeni Kitap!

İLEM Yayınları, “Osmanlı Kitap Kültürü: Cârullah Efendi Kütüphanesi ve Derkenar Notları”, “Mısır’da Tarih Yazımı: Fransız İşgalinden Kavalalı Mehmed Ali Paşa Dönemine” ve “Ortadoğu’da Siyaset ve Din: Yansımalar ve Temel Tartışmalar” kitaplarıyla üç yeni eser eklemeye hazırlanıyor.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum 11.1 Çıktı

İnsan & Toplum'un 11. cilt 1. sayısı, 8 yeni makale, 6 kitap değerlendirmesiyle yayımlandı. Dergi içeriğine ulaşmak için detaylı bilgi kısmından sitemize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi