Mart 2019

İLEM Bülten

International ILEM Summer School 6

International ILEM Summer School’da bu yıl Ümmet konuşulacak. Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Summer School’un yazı çağrısında açıklanan başlık ise şöyle: “Transnational Islam and Challenges of Being Muslim Ummah”. Summer School Başvuruları devam ediyor.

Detaylı Bilgi

“İnsan Nedir?” Çıktı

İLEM Yayınları tüm hızıyla listesinde yer alan kitapları yayınlamaya devam ediyor. Mart ayında Ömer Türker ve İbrahim Halil Üçer editörlüğünde yayımlandı. 14 makalenin yer aldığı kitap, islam düşünce geleneğindeki farklı disiplinler ve bu disiplinler içerisindeki farklı okulların insanın ne olduğu ve ondan gerçekte neyin beklendiği sorusuna verdikleri cevapları soruşturmaktadır.

Detaylı Bilgi

Tarihçi & Sanatı 5

"Türk Eğitiminin Bin Yılda Geçtiği Aşamalar" Eğitim, okul, basın hayatı da tamamen değişti. Bu değişikliklerin konu edinildiği seminerde, Türk eğitiminin bin yılda geçtiği aşamalar farklı boyutlarıyla ele alındı.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog Söyleşileri 1

İLEM Blog Söyleşileri kapsamında, Tahsin Görgün'ün Endülüs Yayınları'ndan çıkan "İslâm ve Batı İlişkileri Çerçevesinde Medeniyet Meselesi" kitabı hakkında söyleşi ve imza günü gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

İslam Ahlak Değerlerinin İktisadi Davranışa Etkileri

Detaylı Bilgi

Roma İmparatorluğu’nun Anadolu Sınırında Görev Yapan Lejyonları

Detaylı Bilgi

Aile Hukuku Değişiminin Alternatif Okunma Biçimleri

Detaylı Bilgi

Nahivdeki Yenileşme Hareketlerinin Teorik Temelleri

Detaylı Bilgi

Network Toplumunda Kent

Detaylı Bilgi