Haziran 2020

İLEM Bülten

İLEM İçerikleri Artık Podcast'de!

İlmi Etüdler Derneği, Youtube kanalı İLEM TV'den sonra Podcast olarak da takipçilerinin karşısına çıkıyor. İLEM TV'de yakın zamanda izleyici ile buluşan Ramazan Okumaları, Ramazan’da Bir Ayet, Şehir-Mekân Dizi Seminerleri, Tarihin Geleceğine Dair Dizi Seminerleri ve Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası çalışmaları başta olmak üzere daha bir çok içerik Podcast olarak Soundcloud, Spotify, Apple Podcast, Deezer ve Google Podcast üzerinden erişime açıldı.

Detaylı Bilgi

İLEM YAZ AKADEMİSİ BAŞLIYOR!

İlmi Etüdler Derneği'nin 5.sini düzenleyeceği Yaz Akademisi programı, İstanbul’daki İLEM Eğitim Programını Anadolu’daki öğrencilerle buluşturuyor. Anadolu'dan birçok öğrencinin katılımı ile yapılacak program, bu sene online gerçekleştirilecek. Başvuruları 30 Haziran'da tamamlanan Yaz Akademisi 15 Temmuz ile birlikte derslerine başlayacak.

Detaylı Bilgi

insan&toplum Yeni Sayısı Çıktı

10. yılına giren insan&toplum dergisinin 10. cilt 2. sayısı okuyucu ile buluştu. 5 yeni makale, 1 değerlendirme makalesi ve 6 kitap değerlendirmesiyle karşımıza çıkan dergi 2011 yılından bu yana İlmi Etüdler Derneği tarafından yayımlanan ve alanında önemli atıf indekslerince taranan hakemli bir yayındır.

Detaylı Bilgi

İLEM'den Yeni Bir Kitap Daha!

Melek Yıldız Güneş'in kaleme aldığı Darulfünun'da Ahlâk Dersleri kitabı İLEM Yayınlarından çıktı. Kitap içerisinde ahlâk derslerini okutan hocalar, ders programları ve derste okutulan eserler birbirinin ayrılmaz parçası olan bir bütünlük içerisinde araştırmanın konusunu oluştururken aynı zamanda Darülfünun’da süreç içerisinde ortaya çıkan ahlâk anlayışı dönüşümünü de gözler önüne sermektedir.

Detaylı Bilgi

15 Akademisyen 15 Makale

İçinden geçtiğimiz salgın günlerini anlamak ve derinlikli bir gelecek vizyonu sunmak adına hazırladığımız Covid-19 soruşturma dosyasına 7 yazı daha ekleyerek toplamda 15 özel yazı yayınladık. Yeni çalışmalar sunmaya devam edeceğiz.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog'dan Yeni Yazılar!

İLEM Blog'da "Durağanlaşma" dosyası genişlemeye devam ediyor. Bu ay yeni yayınlanan yazılarımıza bir de söyleşi ekledik. Yayınlanan yazılar ve Erol Göka ile yaptığımız söyleşiye İLEM Blog sitesinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi