Haziran 2019

İLEM Bülten

İLEM Mensupları Piknikte Buluştu

İlmi Etüdler Derneği (İLEM), 22 Haziran Cumartesi günü 3. Mensuplar ve Mezunlar Buluşması’nda bir araya geldi. İLEM’in kurulduğu günden bu yana yolu İLEM’den geçen ilim yolcularının katılımlarıyla gerçekleşti. İLEM, Mensuplar Buluşmasında bir araya gelerek, mezunları ve mensupları arasındaki gönül bağını kuvvetlendirmiş oldu.

Detaylı Bilgi

İslamcılık Çalışmalarında Yönelimler Çalıştayı Raporu Yayınlandı

Türkiye’de İslamcılık düşüncesi üzerine çalışan akademisyenlerin bir araya geldikleri çalıştayda alan araştırmasının mevcut durumu tartışılıp ve yine bu alanda beliren eksiklerin tespiti yapıldı. Çalıştayda alanın uzman isimleriyle birlikte lisansüstü seviyesinde çalışmalarını sürdüren akademisyenler bir araya geldi.

Detaylı Bilgi

Bayramda Gönüldaşlarımızla Bir Araya Geldik

Çatı kuruluşumuz İLKE Derneği tarafından artık geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramında da icra edildi. İLKE’de gerçekleştirilen törende camiamızın gönüldaşları bir araya geldi. İLKE ve kuruluşları İGİAD, İLEM ile YEKDER’in gönüldaşlarının yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşmaya derneklerin çalışanları ve yöneticileri de katıldı

Detaylı Bilgi

7. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi Bildiriler Kitabı Yayımlandı

7. TLÇK Bildiriler Kitabı, kongrede sunulan tebliğlerin kongre mekânıyla sınırlı kalmaması idealinden hareketle hazırlanmış kapsamlı bir derlemedir. Kongre’de sunulan 72 bildiri kongre sonrasında hakemlik ve editörlük süreçlerinden geçirilerek 4 ciltlik bir kitapta toplanmıştır.

Detaylı Bilgi

İLEM 4. Yaz Akademisi Başvuruları Sona Erdi

Anadolu’da lisans eğitimlerine devam eden öğrenciler için düzenlediğimiz 4. İLEM Yaz Akademisi’nin başvuruları sona erdi. 15 -21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan programa 62 üniversiteden, 48 farklı bölümden 327 kişi başvuru yaptı.

Detaylı Bilgi