Eylül 2020

İLEM Bülten

Yayıncılığın Hafızası TYH ile Tazeleniyor

Türkiye'de Yayıncılığın Hafızası (TYH) lansmanı 12 Eylül Cumartesi günü Adile Sultan Kasrı'nda gerçekleşti. Lansmanda Abdulkadir Macit, Nihat Erdoğmuş ve Lütfi Sunar birer konuşma yaptılar. Kahvaltı eşliğinde gerçekleşen program, basın mensupları ile yapılan soru-cevapla tamamlandı.

Detaylı Bilgi

İLEM Eğitim Programı Başvuruları Başladı

İLEM İstanbul'da okuyan lisans öğrencilerine yönelik hazırladığı eğitim programını duyurdu. 3 yıl boyunca kademelere ayrılarak devam edecek programın başvuruları 15 Ekim'e kadar sürecek.

Detaylı Bilgi

TYH Sözlü Tarih Atölyesi Başlıyor

İlk ürünü Sözlü Tarih Görüşmeleri olan TYH Projesi, bu defa da elde ettiği birikimi aktarmak için Sözlü Tarih atölyesine başlıyor. Program 3-4 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi

Taşköprülüzâde Serisi Zenginleşiyor

İLEM Yayınları'nın önemli seri kitaplarından Taşköprülüzâde serisinin 2. kitabı rafllardaki yerini aldı. İlerleyen süreçlerde çıkacak olan 3. kitap ile serinin tamamlanması bekleniyor.

Detaylı Bilgi

İLEM'de Tebrik Ziyaretleri

İLEM'de yeni yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Macit'e tebrik ziyaretleri devam ediyor.

Detaylı Bilgi

TYH Sözlü Tarih Görüşmeleri İLEM Podcast'te

TYH kapsamında şu ana kadar gerçekleştirilen sözlü tarih görüşmelerinin tamamı İLEM Podcast kanallarından takip edilebilir.

Detaylı Bilgi

TYH Projesinde Yeni İsimler

Türkiye'de Yayıncılığın Hafızası projesi kapsamında 4 isimle daha görüşme yapıldı. Görüşmeleri İLEM TV'den izleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi