Eylül 2019

İLEM Bülten

İlem Yayınları'ndan 3 Yeni Kitap

İLEM Yayınları, eylül ayında“Kudüs- Tarih, Şehir, Toplum”, “Geçmişten Günümüze Hilafet” ve “Müslüman Kardeşler’in Yükselişi ve Düşüşü” adlı üç yeni eseriyle okurlarının karşısına çıktı.

Detaylı Bilgi

İVT 9. Cilt 3. Sayı yayımlandı

insan & toplum'un 9. cilt 3. sayısı beş makale ve yedi değerlendirme yazısıyla yayımlandı! Birbirinden kıymetli çalışmaların yer aldığı Eylül 2019 sayımıza insanvetoplum.org'dan ulaşabilirsiniz!

Detaylı Bilgi

İLEM İhtisas Programı 2019 Güz Dönemi Başvuruları Başladı

İLEM’in lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlediği İhtisas Programı 2019 Güz dönemi başvuruları başladı. 18 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında alınacak başvurular neticesinde başvurusu kabul edilen genç araştırmacılarla 14 Ekim’de yeni bir döneme başlanıyor.

Detaylı Bilgi

İLEM Eğitim Programı 18. Dönem Başvuruları Başladı

Lisans öğrencilerine geleneğin birikimden hareketle çağdaş dünyayı anlamalarını sağlayan ve bugünün meselelerine çözüm üretmeyi hedefleyen İLEM Eğitim Programının 6 Eylül’de başlayan 18. Dönem başvuruları 3 Ekim’e kadar devam ediyor.

Detaylı Bilgi

Nazariyat Okumaları Başladı

Eşref Altaş’ın takrir ve şerhiyle Fahreddin er-Râzî’nin el-Mülahhas’ı etrafında gerçekleşecek olan Güz dönemi Nazariyat Okumaları İLEM’de başladı.

Detaylı Bilgi

İLEM Eğitim Danışmanları Yeni Döneme Hazırlık Yaptı

İLEM Eğitim Programı yeni dönemin ilk danışmanlar toplantısını 29 Eylül Pazar günü danışmanlar, stajyer danışmanlar ve eğitim komisyonu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi