Ekim 2020

İLEM Bülten

İLEM 1. Yazı Kampı Başvuruları Başladı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM)'in ilkini gerçekleştireceği Yazı Kampı programının başvuruları başladı. 8 Kasım’a kadar başvuru almaya devam edecek programa büyük ilgi var.

Detaylı Bilgi

İLEM Açılış Konferansı Gerçekleşti

2020 – 2021 İLEM Eğitim Programı Açılış Konferansı Abdulkadir Macit’in sunumuyla çevirim içi olarak gerçekleşti. "Dünya Tarihinin Yapısı ve Yazımına Dair Mukaddime" başlıklı konferans 23 Ekim Cuma günü İLEM TV Youtube kanalında yayınlandı.

Detaylı Bilgi

Mevlid-i Nebi Özel Programı

İlmi Etüdler Derneği (İLEM), Youtube kanalı İLEM TV aracılığıyla yeni bir programa daha ev sahipliği yaptı. “İnsani Tamlığın Doğuşu: Hz. Peygamber’in İnsanlık için Anlamını Yeniden Hatırlamak” başlığıyla gerçekleşen programda Hz. Peygamber’i anlamak üzere bir araya gelindi.

Detaylı Bilgi

IISS 7 Başvuruları Başladı

2021 yılında yedincisi düzenlenecek olan "International ILEM Summer School (IISS) " programının başvuruları başladı. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için detaylara tıklayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

İLEM Yayınları İçin Kitaplığınızda Yeni Yerler Açın

Yakın zamanda çıkacak kitaplarını paylaşan İLEM Yayınları, Abdullah Çakmak’ın kaleme aldığı “19. Yüzyılın Başlarında Kudüs” ve Selim Demirci’nin kaleme aldığı, “Kriz Döneminde Hadis ve Yorum” kitaplarının çıktığını duyurdu. Diğer kitaplara detaylı bilgiden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Dijitalleşme Dosyası Duyuruldu

İLEM Blog’un yeni dosya konusu belli oldu. “Dijitalleşme” başlıklı yeni dosya sosyal medya üzerinden ilan edildi.

Detaylı Bilgi

TYH ile Bilgilerimiz Tazeleniyor

Türkiye'de Yayıncılığın Hafızası (TYH) projesinde sözlü tarih görüşmeleri gerçekleştirilmeye devam ediyor. Nisan ayından bu yana İLEM TV Youtube hesabında düzenli paylaşılan görüşmelere Ekim ayında Erdal Akalın ve Hasan Başpehlivan eklendi.

Detaylı Bilgi