Aralık 2020

İLEM Bülten

İnsan & Toplum’da Görev Değişimi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından yayımlanan ve akademik yayıncılık bakımından bir ekole dönüşen İnsan & Toplum’da görev değişimi yaşandı. Yapılan değişim ile Lütfi Sunar derginin baş editörlük görevini Mahmut Hakkı Akın’a devretti.

Detaylı Bilgi

İLEM 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

Akademik araştırma ve çalışmalarına 2020 yılında da kesintisiz devam eden İLEM’de 2020 faaliyet raporu yayınlandı.

Detaylı Bilgi

Çalıştaylar Serisinin Yeni Adımı: Mısır

İLEM İhtisas Tarih Çalışma Grubu’nun organize ettiği “Medeniyet Havzalarında Tarih ve Tarihçilik” temalı çalıştay serisinin ikincisi “Mısır Havzası” başlığı ile 12 Aralık 2020 Cumartesi günü İLEM TV Youtube kanalında gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

İLEM Eğitim Programı 2020-2021 Güz Dönemi Sona Erdi

2020-2021 İLEM Eğitim Programı Güz Dönemi kademe dersleri 26 Aralık Cumartesi günü yapılan derslerle tamamlandı. Geçmiş yıllarda yüz yüze yürütülen program, küresel salgın dolayısıyla bu yıl çevrimiçi gerçekleşti.

Detaylı Bilgi

Dünyada ve Türkiyede Toplumsal Eşitsizlikler Paneli Gerçekleşti

nsan ve Toplum dergisinin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında derginin “Sosyoekonomik Eşitsizlikler” özel sayısında yer alan bazı makalelerin sunumu yapıldı. İki oturum olarak gerçekleştirilen panelin kayıtlarına İlem TV Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

İLEM’de Akademik Yayıncılık Konuşuldu

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından İnsan & Toplum Dergisi’nin 10. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen bir dizi etkinliğin sonuncusu “Türkiye'de Akademik Yayıncılık” paneli oldu. Lütfi Sunar, Mahmut Hakkı Akın ve Berat Açıl’ın birer konuşma yaptığı panel, 25 Aralık Cuma akşamı İLEM TV Youtube kanalı, Facebook hesabı ve Periscope’dan canlı olarak gerçekleştirildi. İLEM Twitter hesabından da anlık notlar paylaşıldı.

Detaylı Bilgi

İnsan & Toplum'un 10. Cilt 4. Sayısı Çıktı!

İnsan & Toplum'un 10. cilt 4. sayısı Sosyoekonomik Eşitsizlikler Özel Sayısı, 17 yeni makale, 1 editöre mektup, 1 vaka analizi ve 9 kitap değerlendirmesiyle yayımlandı.

Detaylı Bilgi

Sözlü Tarih Atölyesi Kayıtları Erişime Açıldı

Türkiye'de Yayıncılığın Hafızası (TYH) Projesi kapsamında gerçekleştirilen Sözlü Tarih Atölyesi'nin video kayıtları İLEM TV Youtube kanalı üzerinden erişime açıldı. Sözlü tarih çalışmalarının usulü, içeriği ve tekniği detaylarıyla ele alınan atölyede farklı alanlardan hocaların katılımıyla yayıncılık ve sözlü tarih tartışıldı, gelen sorular Büşra Bulut moderatörlüğünde yanıtlandı.

Detaylı Bilgi