Ağustos 2020

İLEM Bülten

İLEM'de Başkan Değişikliği

İlmi Etüdler Derneği’nde (İLEM) 4 yıldır yönetim kurulu başkanlığı görevini ifa eden Süleyman Güder, başkanlığı yönetim kurulu üyesi Abdulkadir Macit’e devretti.

Detaylı Bilgi

İLEM’den Kurumsal Ziyaretler

İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit ve beraberindeki heyet kurumsal ziyaretler kapsamında İstanbul, Ankara ve Konya’da 1- 3 Eylül 2020 tarihlerinde çeşitli görüşmeler yaptı. İLEM’deki başkan değişikliği vesilesi ile yapılan ziyaretler kapsamında kurumlar arası müzakereler ve önümüzdeki dönemlerde yapılacak iş birlikleri görüşüldü.

Detaylı Bilgi

8. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) Bildiriler Kitabı Yayımlandı!

8. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) 24-27 Nisan 2019 tarihleri arasında İlmi Etüdler Derneği ve İnönü Üniversitesi iş birliğiyle Malatya’da gerçekleştirilmişti. Kongre’de sunulan 90 bildiri kongre sonrasında hakemlik ve editörlük süreçlerinden geçirilerek 4 ciltlik bir kitapta bir araya getirildi.

Detaylı Bilgi

Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası (TYH) Projesinde Yeni İsimler

Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası (TYH) projesinde alanında saygın isimlerle yapılan görüşmeler İLEM TV üzerinden izleyici ile buluşmaya devam ediyor. 2020 Nisan ayından bu yana düzenli görüşmelerin yayınlandığı projeye Ağustos ayında 3 yeni görüşme daha eklendi. Fahri Aral, Kenan Kocatürk ve Tanıl Bora ile yapılan söyleşiler editörlüğe ve yayıncılığa dair merak edilenleri cevapladı.

Detaylı Bilgi

İLEM Podcast’te Yeni İçerikler

“Matbuat ve Basılı Kültür Çalışmalarında Teori ve Yöntem Atölyesi”, “İLEM Sunumları 2018”, “Taşköprülüzâde’nin Dünyası XVI. Yüzyıl Osmanlı Düşünce Hayatı ve Taşköprülüzâde”, “Kur'an ve Edebiyat Dizi Seminerleri”, “Methodology Of Islamic Economics From Islamic Teachings To Islamic Economics” gibi seminer ve açılış konuşmalarının paylaşıldığı İLEM Podcast yeni içeriklerle zenginleşiyor.

Detaylı Bilgi

İLEM Sunumları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

İLEM Sunumları 165&166, “Aristoteles'te Bilgi ve Kant'ta Müphemiyet (Amfiboli) Kavramları” başlığıyla düzenlendi.

Detaylı Bilgi

İLEM Blog’da Değerlendirme Yazıları!

“Şehir Mekân Araştırmalarında Yeni Metodlar” dizi seminerleri hakkında H. Sümeyye Taşdelen, M. Sıla Acar, Yunus Çolak ve Hüseyin Nasrullah İnan tarafından değerlendirme yazıları hazırlanarak İLEM Blog aracılığıyla paylaşıldı.

Detaylı Bilgi